Tutaj jesteś Aktualności Świętujmy razem 10. rocznicę...

Aktualności

06-05-2014

Świętujmy razem 10. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej

Zdjęcie Artykułu

Przypadająca w tym roku 10. rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej jest doskonałą okazją do zaprezentowania mieszkańcom przedsięwzięć i inwestycji dofinansowanych z Funduszy Europejskich, jakie zostały zrealizowane na terenie naszego powiatu. Największą inwestycją zrealizowaną przez samorząd powiatowy z udziałem środków unijnych jest budował Pływalni Powiatowej w Rykach.

Realizacja tak potężnego projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Wartość projektu to 12 479 371,65 zł, z czego 9 983 497,32 zł stanowiły środki z RPO WL.

Dla osób, które jeszcze nie miały okazji skorzystać z atrakcji oferowanych przez Pływalnię oraz dla wszystkich tych, którzy już znają ów obiekt, przygotowaliśmy niespodziankę.

 

 

Powiat Rycki przyłączył się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zorganizowanej z okazji 10-lecia Polski w Unii Europejskiej i „otworzył” swój projekt dla mieszkańców, w ramach przedsięwzięcia „Nasze Miejsce w Unii Europejskiej”.

 

W dniach 8 -10 maja 2014r. odbędą się

 

Dni Otwarte Pływalni Powiatowej w Rykach

 


W programie imprezy m.in.:
- 8 maja 2014 r. (godz. 10:00 - 21:00) zapraszamy na wejścia indywidualne na pływalnię dla wszystkich chętnych (pierwsza godzina nieodpłatnie)
- 9 maja 2014 r. (godz.09:00 - 15:00) trzy grupy pięćdziesięcioosobowe będą mogły skorzystać z dwugodzinnego bezpłatnego wejścia na pływalnię (grupy zostaną wylosowane spośród uczestników konkursu wiedzy o pływalni "Pływalnia Powiatowa w Rykach - jak fundusze europejskie zmieniły obraz powiatowego sportu")
- 10 maja 2014 r.(godz. 14:00 - 21:00) zapraszamy miłośników sportów wodnych na bezpłatny udział w II Powiatowych Zawodach Pływackich, w tym konkurencji dla najmłodszych (dzieci do lat 7) w "pływaniu na czym się da".

 

Informacje dodatkowe:
Konkurs "Pływalnia Powiatowa w Rykach - jak fundusze europejskie zmieniły obraz powiatowego sportu” - jest kierowany do szkół z terenu powiatu ryckiego. Zgłoszenie udziału w konkursie następuje poprzez złożenie karty zgłoszeniowej, wypełnienie prostego testu wiedzy o Pływalni Powiatowej w Rykach i UE oraz dołączeniu pracy nt. "Pływalnia Powiatowa w Rykach - jak fundusze europejskie zmieniły obraz powiatowego sportu"? - forma pracy dowolna. Spośród zgłoszeń zostaną rozlosowane trzy dwugodzinne wejściówki na pływalnię w dniu 9 maja 2014 r.
Szczegółowe informacje: www.plywalniarycka.pl

 

8 maja 2014r. Zespołu Szkół Zawodowych nr 2

 

im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach

 

odbędzie się „Festyn Europejski”

 

organizowany z okazji 10- lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej,

 

który objął patronatem Starosta Rycki Stanisław Jagiełło.

 

Celem imprezy jest świętowanie dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, podkreślenie korzyści jakie uzyskała Polska dzięki akcesji, uświadomienie znaczenia Funduszy Europejskich  dla szybszego rozwoju Polski i dorównanie do standardów europejskich we wszystkich sferach życia społecznego i gospodarczego.

 

Szczegółowy program festynu :

 

9:00 -  ,,Powiat Rycki w Unii Europejskiej’’- Konkurs Wiedzy o Rykach i regionie./Świetlica ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

10:00 - Uroczyste rozpoczęcie Festynu. / Plac ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

10:00 - Stoiska poświęcone krajom członkowskim Unii Europejskiej. / Plac ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

10:00 - Wystawa pt.: ,,Polska w Unii Europejskiej”, ,,Województwo Lubelskie w Unii Europejskiej”

 

,,Powiat Rycki w Unii Europejskiej”. / Plac ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

10:30 - Prezentacja i degustacja potraw ,,Smaki Europy”   / Plac ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

10:30 - Koncert piosenki europejskiej, występy  kabaretowe  / Plac ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

10:30  - Konkurencje sportowe - ,,Tor sprawnościowy”. /Boisko ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

11:30 - Mecz piłki siatkowej. /Boisko ZSZ Nr 2 Ryki/.         

 

12:00  - Konkurs plastyczny pt. ,,Mój Region w Unii Europejskiej- korzyściz wykorzystania Funduszy Europejskich   w   powiecie ryckim” /ocena prac konkursowych/.

 

12:30 - Wręczenie nagród   i dyplomów./ Plac ZSZ Nr 2 Ryki/.

 

13:00 - Zakończenie Festynu.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Powrót