Tutaj jesteś Aktualności Festyn integracyjny z okazji Dnia...

Aktualności

02-06-2014

Festyn integracyjny z okazji Dnia Dziecka

Zdjęcie Artykułu

1 czerwca w całym kraju świętowaliśmy Dzień Dziecka. Mieszkańcy powiatu ryckiego również uroczyście obchodzili ten wyjątkowy dzień. Na terenie Pływalni Powiatowej w Rykach odbyła się impreza dedykowana najmłodszym mieszkańcom regionu pn. "PROMOCJA AKTYWNEGO TRYBU ŻYCIA NA OBSZARZE LGD - Festyn Integracyjny". Organizatorem przedsięwzięcia było Starostwo Powiatowe w Rykach wraz z Pływalnią Powiatową. Piknik był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Niedzielne popołudnie było pełne atrakcji. O godzinie 13 pod pływalnią rozpoczęły się prezentacje artystyczne przedszkoli i szkół z terenu powiatu. Na scenie wystąpiły m.in. dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Rykach, z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Rykach oraz z Samorządowego Przedszkola nr 5 w Rykach. Mali artyści porwali publiczność do wspólnej zabawy, wprowadzając nastrój zabawy i radości.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Starosta Rycki Stanisław Jagiełło. Tuż po wystąpieniu gospodarza powiatu, nad plac przed pływalnią nadleciał samolot z dęblińskiego Aeroklubu, który zrzucił cukierki dla wszystkich uczestników festynu. Starosta Jagiełło wraz z Hanną Czerską-Gąsiewską Przewodniczącą Rady Powiatu, wręczył również nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu dla sportowców i trenerów z powiatu ryckiego.

Następnie na scenie rozpoczął się spektakl pt. „Zaczarowany las Jasia i Małgosi” w wykonaniu artystów sceny warszawskiej.

Między kolejnymi punktami niezwykle atrakcyjnego programu, odbywały się konkursy z nagrodami dla dzieci, przygotowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rykach, Starostwo Powiatowe, Pływalnię Powiatową w Rykach oraz Lokalną Grupę Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

Po spektaklu, Małgorzata Knieć-Sprawka (instruktor MDK w Dęblinie) która prowadziła imprezę, zaprosiła na scenę młodzież z lokalnych szkół ponadgimnazjalnych. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, a następnie młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Między ich występami na scenie królowali podopieczni Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie, którzy zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami zarówno wokalnymi jak i tanecznymi.

Następnie przyszedł czas na występy kabaretowe, które przygotowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach. Pokaz aerobiku zaprezentowały uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach.

Na scenie wystąpił również zespół śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Karczmisk oraz zespół śpiewaczo-obrzędowy „Pelagia”.

Obok występów estradowych, na uczestników festynu czekało również wiele atrakcji poza sceną. Najmłodsi mogli nieodpłatnie skorzystać z placu zabaw (dmuchany zamek, trampolina) oraz uczestniczyć w zajęciach strzeleckich z broni pneumatycznej przegotowanych przez Zespół Szkół z Sobieszyna. Każdy amator pływalni miał tego dnia zagwarantowaną pierwszą godzinę gratis pobytu na basenie. Na miłośników służb mundurowych czekał radiowóz policyjny oraz wóz strażacki z możliwością przejażdżki w koszu podnośnika hydraulicznego. Funkcjonariusze policji w godzinach popołudniowy przeprowadzili również akcję znakowania rowerów. Wszyscy chętni mogli również obejrzeć z bliska karetkę ratunkową z wyposażeniem oraz skorzystać z badań pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru i cholesterolu oraz spirometrii.

W namiocie promocyjnym Powiatu Ryckiego dzieci miały możliwość założenia karty czytelniczej oraz wypożyczenie książek z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach.

Ok. godz. 20 na scenie pojawił się zespół rockowy Bleach z Dęblina, a następnie gwiazda wieczoru - zespół disco polo Verdis.

Festyn integracyjny z okazji Dnia Dziecka

Powrót