Tutaj jesteś Aktualności Piknik Samorządowy z okazji 15-lecia...

Aktualności

23-06-2014

Piknik Samorządowy z okazji 15-lecia Powiatu Ryckiego

Zdjęcie Artykułu

Szanowni Państwo, piętnaście lat temu powiat powstał na nowo i to my tworzyliśmy jego zręby oraz wpływaliśmy na zachodzące zmiany. Nie brakowało chwil trudnych i przełomowych decyzji, których słuszność oceni historia. Niemniej jednak większość przedsięwzięć nie doszłaby do skutku gdyby nie współpraca Powiatu Ryckiego z samorządami gminnymi, instytucjami pozarządowymi, jednostkami wojskowymi czy podmiotami gospodarczymi działającymi na naszym terenie.

Dziś śmiało możemy powiedzieć, że odbudowanie samorządów to wielki sukces reformy administracyjnej, która weszła w życie 1 stycznia 1999 r. Lokalne społeczności uzyskały bezpośrednią możliwość realnego wpływu na sprawy własnego regionu. Pamiętamy bowiem, że samorządność to nie tylko większa wolność, to także większa odpowiedzialność - tymi słowami Starosta Stanisław Jagiełło powitał uczestników Pikniku Samorządowego, który odbył się 18 czerwca przed Starostwem Powiatowym w Rykach.

1

5-lecie Samorządu Powiatu Ryckiego to święto wszystkich mieszkańców naszego regionu. Z tej wyjątkowej okazji Starostwo Powiatowe w Rykach zorganizowało imprezę pn. „Piknik Samorządowy Powiatu Ryckiego - Nowoczesna Promocja Miejscowości - Uczymy Się Samorządności”. W ramach przedsięwzięcia w ZSZ nr 2 w Rykach obradował Młodzieżowy Sejmik Samorządowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież dyskutowała na temat podstaw samorządności oraz zmian jakie zaszły na terenie powiatu ryckiego w przeciągu minionego piętnastolecia.

 

Od godziny 10.00 do 15:00 w Starostwie Powiatowym trwały dni otwarte urzędu, podczas których można było poznać zasady funkcjonowania Zarządu Powiatu, Rady Powiatu, poszczególnych wydziałów oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Zwiedzający mieli również możliwość obejrzenia m.in. sali obrad oraz gabinetu Starosty Ryckiego.

 

Przed budynkiem Starostwa odbył się Piknik Samorządowy. Impreza miała charakter otwarty. Na piknikowej scenie prezentowały się kolejno wszystkie gminy powiatu ryckiego, przedstawiając krótkie informacje o danym regionie oraz przygotowane występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z lokalnych szkół i przedszkoli, podopiecznych miejskich i gminnych ośrodków kultury oraz kół gospodyń wiejskich. Występom na scenie towarzyszyły również stoiska promocyjne poszczególnych gmin jak również Powiatu Ryckiego, Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Sił Powietrznych, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Koła Łowieckiego „Diana” ze Stężycy. Dodatkowo można było wykonać bezpłatne badanie pomiaru poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia tętniczego oraz tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

 

W trakcie pikniku wręczono również nagrody dla laureatów konkursu na najlepszą prezentację multimedialną lub film dotyczący 15-lecia Samorządu Powiatu Ryckiego.

 

Tuż po godzinie 15. w ZSZ nr 2 w Rykach rozpoczęła się uroczysta Sesja Rady Powiatu, na którą zaproszono m.in. wszystkich radnych z czterech kadencji Rady Powiatu, byłych i obecnych burmistrzów i wójtów z terenu powiatu oraz byłych i obecnych dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych.

 

Na zakończenie Starosta Stanisław Jagiełło zaprosił wszystkich na tort jubileuszowy, na którym widniały herby poszczególnych gmin powiatu ryckiego.

 

Piknik Samorządowy z okazji 15-lecia Powiatu Ryckiego

Powrót