Tutaj jesteś Aktualności Powiat Rycki po raz kolejny najlepszy...

Aktualności

15-09-2014

Powiat Rycki po raz kolejny najlepszy w województwie

Zdjęcie Artykułu

14 września w Niemcach odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Powiat Rycki reprezentowało pięć wieńców przygotowanych przez: KGW ze Swat, KGW z Sarn, KGW z Zawitały, KAK ze Stężycy oraz SRW Gęsia Wólka.

Podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w konkursie wieńców uczestniczyło 47 wieńców z terenu ziemi lubelskiej. Już po raz kolejny miejsce I w kategorii wieńców tradycyjnych zajął wieniec reprezentujący Powiat Rycki - przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Swat. Miejsce II zajął wieniec przygotowany przez mieszkańców miejscowości Zachajki, natomiast miejsce III wieniec Klubu Aktywnych Kobiet ze Stężycy.

W kategorii wieńców współczesnych zwyciężył wieniec wykonany przez przedstawicielki Huty Tarnawackiej, miejsce II zajął wieniec przygotowany przez KGW z Zalesia (gm. Niemce), natomiast miejsce III z miejscowości Modliborzyce.

Delegacją wieńcowym reprezentującym ziemie rycką towarzyszyło stoisko promocyjne Powiatu Ryckiego, na którym można było zapoznać się z ofertą turystyczno -rekreacyjną oraz gospodarczą ziemi ryckiej, jak również skosztować produktów spożywczych wytwarzanych przez przedsiębiorców z Powiatu Ryckiego.

Jedną z atrakcji Dożynek Wojewódzkich był staropolski obrzęd dożynkowy. Po nim na scenie kolejno prezentowały się zespoły młodzieżowe i ludowe. Gwiazdą wojewódzkiego święta plonów była wokalistka Kasia Kowalska wraz z zespołem.

Powiat Rycki po raz kolejny najlepszy w województwie

Powrót