Tutaj jesteś Aktualności Zaproszenie na bezpłatne badania

Aktualności

03-10-2014

Zaproszenie na bezpłatne badania

Zdjęcie Artykułu

Starosta Rycki Stanisław Jagiełło zaprasza mieszkańców Powiatu Ryckiego spełniających poniżej wymienione warunki na organizowany w dniu 25 października 2014 roku wyjazd do Radomia na bezpłatne badanie tomografii komputerowej płuc i klatki piersiowej.

Badanie finansowane jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach realizacji Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych pn. Wczesne Wykrywanie Raka Płuca. Program realizuje Przychodnia ENDOMED w Radomiu, ul. Kilińskiego 6.

 

Badanie będzie wykonane na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę - wzór -SKIEROWANIE NA BADANIA

 

W badaniu mogą wziąćudział osoby, które spełniają przynajmniej jeden z warunków :

 

     1. dla osób w wieku 55 - 75 lat

 

palące minimum 1 paczkę papierosów dziennie przez okres co najmniej 20 lat - obecnie lub w przeszłości (lub innych produktów tytoniowych) ;

 

tzw. palacze bierni;

 

z nowotworowym wywiadem rodzinnym;

 

narażone na ekspozycję czynników rakotwórczych (azbest, ołów, uran, arszenik, beryl, produkty przemiany węgla kamiennego i ropy naftowej).

 

      2. bez względu na wiek

 

 osoby niezależnie od wiekuze wskaźnikiem odsetkowym EFV1<70% wartości należnych w wykonanym wcześniej badaniu spirometrycznym.

 

Zapisy na organizowane badania w dniu 25 października br. będa odbywać się nastepująco:

 

1.   rezerwacja miejsca pod numerem telefonu 81 8657469;

 

2.   potwierdzenie wyjazdu po okazaniu skierowania osobiście bądź przez osobę upoważnioną  w Starostwie Powiatowym w Rykach, ul. Wyczółkowskiego 10a, pok. 207 w terminie do        21 października 2014 roku.

 

3.   Osoba odpowiedzialna za zapisy Anetta Okoń, tel. 81 8657469 

 

Ponadto informujemy, że na w/w badanie można zapisać się indywidualnie. Szczegóły w ulotce dla pacjenta.

 

ULOTKA DLA PACJENTA

 

Powrót