Tutaj jesteś Aktualności Prezydent RP spotkał się z...

Aktualności

14-10-2014

Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami powiatu

Zdjęcie Artykułu

14 października Prezydent RP wraz z małżonką Anną Komorowską gościł na Lubelszczyźnie. Para Prezydencka spotkała się również z mieszkańcami Powiatu Ryckiego na terenie kompleksu Wyspa Wisła w Stężycy.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządu powiatowego: Hanna Czerska-Gąsiewska Przewodnicząca Rady Powiatu, Stanisław Jagiełło Starosta Rycki, Dariusz Wojdat Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Adam Szymański Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, radni Rady Powiatu, przedstawiciele władz samorządów gminnych, dyrektorzy, kierownicy i przedstawiciele placówek, organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu, duchowni, reprezentanci służb mundurowych oraz mieszkańcy.

Wyspa Wisła to największa inwestycja w kraju sfinansowana dzięki organizacji pożytku publicznego - Towarzystwa Przyjaciół Stężycy. To kompleks restauracyjno-rekreacyjny, na którego budowę i wyposażenie wydano 25 mln zł. Korzystając z obecności Prezydenta, mieszkańcy i samorządowcy zwrócili uwagę na to, że sama realizacja inwestycji nie wystarczy, aby kompleks „tętnił życiem”.  Niezbędny jest szybki dojazd z woj. mazowieckiego do woj. lubelskiego, co można osiągnąć poprzez remont drogi wojewódzkiej nr 801. Prezydent obiecał, że zaangażuje się w sprawę.
Bronisław Komorowski w trakcie wystąpienia stwierdził, iż w Stężycy widać zamysł wykorzystania atrakcyjnego położenia doliny Wisły w celu ożywienia gospodarczego i turystycznego terenu. Przypomniał, że weszły w życie przepisy pozwalające na zagospodarowywanie wałów przeciwpowodziowych na potrzeby ruchu turystycznego. Jest szansa na to, że kiedyś doliną Wisły będą mknęły rowery, gdzieś od Śląska po Gdańsk, w takim niezwykle ciekawym pod względem przyrodniczym i kulturowym obszarze - powiedział prezydent.

Podczas pobytu na Wyspie Wisła Para Prezydencka pogratulowała Klubowi Aktywnych Kobiet ze Stężycy zajęcia III miejsca w konkursie wieńców dożynkowych odbywającego się podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Spale oraz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Prezydent RP spotkał się z mieszkańcami powiatu

Powrót