Tutaj jesteś Aktualności Jubileusz I Liceum Ogólnokształcącego...

Aktualności

22-10-2014

Jubileusz I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach

Zdjęcie Artykułu

W tym roku jubileusz 70-lecia funkcjonowania obchodzi I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach. Z tej okazji 11 października w murach szkoły odbyła się uroczystość połączona z powiatowymi obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą św. w Kościele Parafialnym w Rykach w intencji żyjących i zmarłych nauczycieli, wychowawców, abiturientów i uczniów. W gronie koncelebrantów byli dwaj absolwenci szkoły.

Przybyłych na uroczystość gości powitał dyrektor Mariusz Grzelak, w śród których znaleźli się m.in. Jarosław Żaczek Poseł na Sejm RP, Hanna Czerska-Gąsiewska Przewodnicząca Rady powiatu, Stanisław Jagiełło Starosta Rycki, radni Rady Powiatu, Małgorzata Grzechnik Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach, dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji funkcjonujących na terenie powiatu, a przede wszystkim absolwenci ryckiego ogólniaka.  

O oprawę artystyczną spotkania zadbała młodzież obecnie ucząca się w ILO w Rykach oraz Zespół Ludowy Ryki.

W trakcie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta wraz z Przewodniczącą, wręczył nagrody dla dyrektorów i nauczycieli ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Rycki.

Jubileusz I Liceum Ogólnokształcącego w Rykach

Powrót