Tutaj jesteś Aktualności Preeliminacje do 18 Jesiennego...

Aktualności

24-10-2014

Preeliminacje do 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Zdjęcie Artykułu

22 października w Kinie Renesans w Rykach odbyły się preeliminacje do 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „TERAZ I TU”. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ryckiego

W tym roku konkurs osiągnął pełnoletniość, z tej okazji recytatorzy mogli wybierać problematykę, zjawiska, sprawy, jakie są im znane i bliskie z otaczającej rzeczywistości.  Obowiązkowe teksty musiały należeć do polskich prozaików, poetów, dramatopisarzy, których debiut literacki datowany jest po 1989 roku. Recytatorzy wybierali wiersze i fragmenty z literatury.

W kategorii klas 1-6 szkół podstawowych bezkonkurencyjnie zwyciężyła Milena Kalbarczyk. W kategorii gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna nagrody otrzymali: Piotr Kultys, Ewa Jagiełło, Rafał Cuch i Jakub Piątek.  Pięciu laureatów weźmie udział w Powiatowym Turnieju w Lublinie, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada br.

Wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali Weronika Pawelec, Weronika Bernaciak, Kamila Chmielewska, Emilia Walasek oraz Milena Ostrzyżek.  Wręczenia nagród dokonał Starosta Rycki Stanisław Jagiełło wraz z przewodniczącą komisji konkursowej Bogumiłą Porowską- dyrektorem  MGCK w Rykach.  Wszystkim uczestnikom podziękowano za udział i przygotowanie się do konkursu oraz zachęcono do dalszej pracy nad piękną recytacją literatury.

Preeliminacje do 18 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Powrót