Tutaj jesteś Aktualności Marsz Różowej Wstążki

Aktualności

24-10-2014

Marsz Różowej Wstążki

Zdjęcie Artykułu

23 października ulicami Ryk przeszedł „różowy pochód”, który miał za zadanie przypomnieć Paniom jak ważne są profilaktyczne badania piersi i badania cytologiczne.

W październiku w całym kraju odbywają się Marsze Różowej Wstążki, promujące przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki nowotworowej. Na terenie powiatu ryckiego już od kilku lat organizatorem „różowego pochodu” jest Starostwo Powiatowe w Rykach, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Rykach oraz Firma Avon, które aktywnie biorą udział w programie.

 

W tym roku uczestnicy marszu przeszli spod budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Rykach na plac przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

 

Wraz z młodzieżą w marszu wziął udział Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, dyrektor ILO w Rykach Mariusz Grzelak, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rykach Anna Dudek-Błachnio, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Magdalena Wożniak jak również Prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek Danuta Cyzman oraz Kierownik Ośrodka Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia Justyna Cybul.

 

Akcja ma za zadanie zwrócenie uwagi na ważność wykonywania badań profilaktycznych oraz zwiększenie wiedzy mieszkańców na temat chorób nowotworowych. Pomagały w tym badania wykonywane bezpłatnie dla pań w wieku od 50 do 69 lat w mammobusie, który tego dnia zaparkował na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego, badania cytologiczne w Poradni Ginekologicznej AMG Centrum Medyczne Sp. z o.o. Szpitala Powiatowego w Rykach dla Pań w wieku 25 - 59 oraz stoiska informacyjno-edukacyjne wystawione na parterze urzędu.

 

Powrót