Tutaj jesteś Aktualności „Profilaktyka a Ty”

Aktualności

17-11-2014

„Profilaktyka a Ty”

Zdjęcie Artykułu

12 listopada program „Profilaktyka a Ty” zawitał do powiatu ryckiego. Na zaproszenie Starosty Ryckiego Stanisława Jagiełło spotkanie w dwóch odsłonach w Rykach i w Dęblinie poprowadziła młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. W przedsięwzięciu realizowanym we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Rykach, Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Rykach oraz Zespołem Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami z placówek oświatowych powiatu ryckiego.

Spotkanie w Rykach otworzył Starosta Stanisław Jagiełło informując wszystkich zebranych, że„dzisiejsze spotkanie będzie miało inny charakter jak zwykle, gdyż całość zagadnienia będzie poprowadzona od początku do końca przez liderów PaT-u - młodzież z Krasnegostawu”. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pn. „Poczekalnia”, następnie prezentacją nt. programu i jego realizacji na terenie województwa lubelskiego jak również całego kraju. W przedstawienie informacji nt. programu włączył się przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Mariusz Rozwód - Wojewódzki Koordynator Programu Profilaktyka a Ty. Na koniec spotkania w Rykach wszyscy zebrani włączyli się w odśpiewanie hymnu PaT-u - „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Spotkanie w Dęblinie miało podobny przebieg z jednym małym wyjątkiem. Dzięki większemu zainteresowaniu zebranej na sali młodzieży, liderzy PaT-u zaproponowali włączenie się w taniec tzw. belgijkę. Młodzieży z Dęblina nie trzeba było długo namawiać. Znaleźli się chętni, którzy bardzo dobrze bawili się tańcząc, promując tym samym dobrą zabawę bez używek.

Dla zainteresowanych tematem podajemy adres strony internetowej, na której można znaleźć wszelkie informacje nt. programu PaT - Profilaktyka a Ty: pat.policja.gov.pl.   

„Profilaktyka a Ty”

Powrót