Tutaj jesteś Aktualności Wojewódzkie Halowe Igrzyska Seniorów

Aktualności

16-12-2014

Wojewódzkie Halowe Igrzyska Seniorów

Zdjęcie Artykułu

Bardzo udany występ zanotowali mieszkańcy naszego powiatu podczas Wojewódzkich Halowych Igrzysk Seniorów, w których wystartować mogli zawodnicy w wieku Karwowskiego i starsi. Zawody wojewódzkie poprzedzone były eliminacjami międzypowiatowymi, z których wyłoniono 9 najlepszych powiatów na zawody wojewódzkie w Zamościu.

Ekipa powiatu ryckiego liczyła 18 osób, które uczestniczyły w 10 konkurencjach. Pierwszą z nich był czwórbój samorządowców, w którym nasi reprezentanci w składzie: Hanna Czerska Gąsiewska, Tomasz Prządka, Krzysztof Uznański i Dariusz Piwoński wywalczyli brązowe medale. Kolejne konkurencje, czyli piłka siatkowa, rzut lotką do tarczy, rzut podkową do celu, rzut do kosza i kręgle wypadły raczej średnio i nasza ekipa zajmowała miejsca VI - VII. Druga cześć zawodów rozegrana została przez naszych zawodników koncertowo. Drużyna w składzie Hanna Czerska Gąsiewska, Agnieszka Mucha, Danuta Stępnicka, Tomasz Polak, Dariusz Szafranek i Maciej Wnuk wygrała konkurencję strzału na małą bramkę. Kolejna konkurencja to slalom na hulajnogach, który również wygrała nasza ekipa w składzie Danuta Stępnicka, Tomasz Prządka, Jarosław Prządka i Artur Pacholski. Hulajnoga jak się okazało stała się naszą specjalnością, gdyż także wyścig sztafetowy 4xokrążenie boiska koszykarskiego również wygrał powiat rycki w składzie Artur Pacholski, Maciej Wnuk, Jarosław Prządka i Tomasz Polak. O ostatecznej kolejności powiatów zdecydowała piłka nożna. Przed meczami, powiat rycki był już IV. Do III miejsca brakowało tylko 2 punkty a do II tylko 4. Po dwóch wygranych meczach okazało się, że nasi piłkarze są już na pudle a to daje nam już pewne III miejsce w klasyfikacji końcowej powiatów. Radość była tak duża, że w meczach piłkarzy o I miejsce zabrakło koncentracji i w piłce zdobyliśmy III miejsce, ale to i tak świetny wynik i brązowe medale, które wywalczyli piłkarze: Dariusz Szafranek, Krzysztof Ochal, Leszek Kursa, Jacek Nosowski, Maciej Wnuk, Leszek Machoń, Tomasz Polak i Jarosław Prządka.

Na zakończenie odbyła się dekoracja, gdzie nasz ekipa otrzymała wspaniały puchar i wielkie brawa. Cała impreza okazała się świetną, 6 godzinną zabawą. Sukces naszych zawodników oparty był na bardzo dobrej współpracy, wzajemnym dopingowaniu i wsparciu. Zaangażowanie uczestników było bardzo duże, szczególnie widoczne w wyścigu na hulajnogach czy meczach piłki nożnej. Jednym z koordynatorów wyjazdu, mocno dopingującym uczestników był Tomasz Łukasiak a kapitanem drużyny Hanna Czerska Gąsiewska. Kolejne tego typu zawody mają odbyć się w maju w Nałęczowie. Życzymy powodzenia.

Powrót