Tutaj jesteś Aktualności Spotkanie opłatkowe

Aktualności

22-12-2014

Spotkanie opłatkowe

Zdjęcie Artykułu

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża do siebie, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei. To również czas, kiedy łamiąc się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia. 22 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbyło się spotkanie opłatkowe zainicjowane przez Hannę Czerską-Gąsiewską - Przewodniczącą Rady Powiatu w Rykach i Stanisława Jagiełło - Starostę Ryckiego.

Uroczystość rozpoczęła się Jasełkami w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 im. Marii Kownackiej w Rykach. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele policji, straży i wojska, przedsiębiorcy z terenu powiatu, a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Rykach. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitała Hanna Czerska-Gąsiewska wraz ze Stanisławem Jagiełło, składając wszystkim obecnym życzenia: Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, aby ten wyjątkowy świąteczny czas, jak i cały nadchodzący 2015 rok upływał w pomyślności, w spokoju, zdrowiu i radości. Niech w Nowym Roku towarzyszy Państwu nadzieja i wiara w to, że wszelkie pojawiające się trudności i troski możemy przezwyciężyć, przede wszystkim dzięki drzemiącej w nas energii, sile i odwadze, a także dzięki solidarności, która w trudnych sytuacjach była i jest dla nas źródłem naszej dumy. Koleżankom i kolegom radnym życzymy byśmy się umieli pięknie różnić, wspólnie realizując nasze najważniejsze cele, jakim jest dobro powiatu ryckiego i jego mieszkańców.

Wszystkim Państwu życzymy przeżywania świąt w duchu wzajemnego zrozumienia, a także zdolności do wybaczania. Niech świąteczny czas będzie pełen refleksji nad tym, co jest najważniejsze, najpiękniejsze, najbardziej cenne w życiu każdego człowieka, a rok 2015 będzie rokiem dostatnim i pomyślnym.

Starosta Stanisław Jagiełło dokonał krótkiego podsumowani 2014 roku w powiecie ryckim oraz poinformował o planowanych działaniach na rok przyszły.

Opłatek, którym połamali się goście, poświęcił ksiądz kanonik Krzysztof Czyrka proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, których odczytał również fragment Pisma Świętego i zaintonował kolędę.

Przewodnicząca Rady, Starosta i ks. proboszcz otrzymali od harcerzy „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które jest symbolem Świat Bożego Narodzenia.

Uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych, wśród których królował karp z Zespołu Szkół w Sobieszynie.

Powrót