Tutaj jesteś Aktualności Minęło 5 lat funkcjonowania Akademii...

Aktualności

31-12-2014

Minęło 5 lat funkcjonowania Akademii CISCO w Rykach

Zdjęcie Artykułu

Cisco Networking Academyprowadzi podstawowe szkolenie w ramach Academy Fundamentals - IT Essentials Suport Academy. Na terenie powiatu ryckiego szkolenie prowadzone jest przez instruktorów - nauczycieli Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach. Program Sieciowej Akademii Cisco zakłada realizację cyklu szkoleń pod patronatem i przy ścisłej współpracy z firmą Cisco Systems.

Głównym założeniem procesu nauczania jest kształcenie kadry profesjonalistów w dziedzinie sieci komputerowych. Idea tworzenia akademii regionalnych i lokalnych ma na celu dotarcie do jak największej ilości słuchaczy w celu prezentacji im nowoczesnej wiedzy na temat projektowania, rozwoju i utrzymywania lokalnych i rozległych sieci komputerowych. W trakcie kursu uczestnicy zarówno zapoznają się z wiedzą na temat standardów wykorzystywanych w topologii sieci komputerowych, jak i nabywają praktyczne umiejętności poprzez ćwiczenia laboratoryjne w pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia firmy Cisco Systems. Materiały dydaktyczne jak i program ćwiczeń laboratoryjnych wykorzystywanych w trakcie kursów są na bieżąco uaktualniane w celu ukazania najnowszych trendów i prezentacji jak najaktualniejszej wiedzy z dziedziny sieci komputerowych .

W ramach Akademii Sieciowej Cisco przy Zespole Szkół Zawodowych w Rykach Nr 1 im Władysława Korżyka, prowadzone są kursy:

·         IT Essentials - Kurs ten pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy na temat działania sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych oraz elementów składowych komputera.

·         CCNA 1 - Kurs ten obejmuje zagadnienia sieci, przechodząc od kwestii ogólnych do bardziej szczegółowych.

·         CCNA .2 - Na kursie tym omawiane są  protokoły i koncepcje routingu, opisuje architekturę, składniki i działanie routerów, a także wyjaśnia zasady routingu  i jego podstawowych protokołów.

·         CCNA .3 - Kurs charakteryzuje się wszechstronnym podejściem do nauczania technologii i protokołów niezbędnych do zaprojektowania i zaimplementowania konwergentnej sieci komputerowej.

·         CCNA .4 - Na kursie tym są omawiane są technologie WAN i usługi sieciowe wymagane przez coraz silniej zintegrowane aplikacje w sieciach przedsiębiorstw.

·           CCNA Security - Kurs Cisco Networking Academy CCNA Security zapewnia kontynuację zdobywania wiedzy dla osób, które chcą zwiększyć zestaw umiejętności i pomóc w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na specjalistów w zakresie bezpieczeństwa sieci . Program stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć bezpieczeństwa i umiejętności potrzebnych do instalacji urządzeń, rozwiązywania problemów i monitorowania urządzeń sieciowych w celu utrzymania konserwacja, poufności , integralności i dostępności danych i urządzeń .

Instruktorzy Akademii Sieciowej Cisco przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im Władysława Korżyka w Rykach:

·         Janusz Chudowolski - instruktor IT Essentials; CCNA sem. 1-4; CCNA Security

·         Daniel Kania- instruktor IT Essentials; CCNA sem. 1-4; CCNA Security

·         Renata Drubek- instruktor IT Essentials

Na koniec roku szkolnego 2013/2014 wręczono certyfikaty ukończenia kursu IT Essentials dla 82 uczestników z klas IIdt, IIIdt, IIIet, IVdt. (23 dziewczęta, 59 chłopców).

Rok szkolny 2014/2015 obecne klasy drugie kontynuują zdobywanie IT Essentials zaś uczniowie którzy zdobyli certyfikat IT Essentials przystąpili do kursu CCNA 1- sieci ogólna budowa.

Powrót