Tutaj jesteś Aktualności V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

Aktualności

29-04-2015

V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy

Zdjęcie Artykułu

28 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach odbyły się V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Organizatorami przedsięwzięcia są: Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Rykach. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał Starosta Rycki Stanisław Jagiełło. Przybyłych gości powitała Halina Łysoń Dyrektor ZSZ nr 2 w Rykach razem z Piotrem Gałkowskim Dyrektor PUP w Rykach.

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy to przedsięwzięcie skierowane do młodzieży, głównie klas trzecich gimnazjum i ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, jak również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wszystkich zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej. Głównym celem Targów jest przedstawienie oferty edukacyjnej, ofert lokalnego i krajowego rynku pracy oraz wymagań, jakie pracodawcy stawiają potencjalnym pracownikom.

W tegorocznych Targach Edukacji i Pracy wzięło udział 41 wystawców, w tym 9 szkół ponadgimnazjalnych, 1 szkoła policealna, 2 uczelnie wyższe oraz 29 pracodawców.

Pracodawcy, którzy uczestniczyli w targach mieli aż 33 oferty pracy, m.in. na stanowisko: konstruktor maszyn przemysłowych, sekretarka, kierownik działu zatrudnienia i płac, kierownik działu księgowości oraz specjalista do spraw płac.

Aktywny udział w przedsięwzięciu wzięły Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne z Ryk i Dęblina. Pedagodzy oraz psycholodzy służyli pomocą młodym ludziom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Na stoiskach poradni można było wykonać test osobowości i zainteresowań, test inteligencji, analizę skłonności zawodowych lub skorzystać z przewodników po zawodach.

Doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach i Filii w Dęblinie udzielali porad indywidualnych oraz prowadzili warsztaty z zakresu: „ Rozmowa kwalifikacyjna - jak zrobić dobre wrażenie”, których celem było podniesienie wiedzy z zakresu kreowania własnego wizerunku, identyfikowanie obszarów własnej osobowości, postaw, kompetencji.

Ponadto specjaliści z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat w Puławach, Urzędu Skarbowego w Rykach zaprezentowali swój panel wykładowy, a przez pozostały czas trwania Targów udzielali porad indywidualnych. 

W trakcie imprezy został przeprowadzony konkurs na najciekawsze stoisko Powiatowych Targów Edukacji i Pracy. Głównym celem konkursu było podniesienie jakości i poziomu stoisk prezentujących dorobek szkół, instytucji szkoleniowych biorących udział w Targach, upowszechnienie informacji o wszystkich typach szkół oraz ich zakresie działań i specyfice. Miejsce I w konkursie zajęło stoisko przygotowane przez ZSZ nr 2 w Rykach, miejsce II stoisko ZSZ nr 1 w Dęblinie, natomiast miejsce III stoisko ZSZ nr 2 w Dęblinie.

Powrót