Tutaj jesteś Aktualności „Nie pisz na Berdyczów!”. Zachęcamy...

Aktualności

30-04-2015

„Nie pisz na Berdyczów!”. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form korespondencji.

Zdjęcie Artykułu

W celu przesłania pisma do Starostwa Powiatowego w Rykach można skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej Starostwa, umieszczonej na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP). Adres skrytki to /SPRyki/skrytka .

Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

W celu skorzystania należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.  Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Starostwa Powiatowego w Rykach.

Na podany adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego". (ścieżka dostępu: Strona główna > Lista spraw > Alfabetyczna lista spraw - należy wybrać usługę  "Pismo ogólne do podmiotu publicznego"). Za pomocą tego formularza można załatwić wiele spraw należących do kompetencji Starostwa.

Pismo można podpisać korzystając z profilu zaufanego ePUAP. Punkty potwierdzania profilu zaufanego znajdują się m.in. w Urzędzie Skarbowym w Rykach, Urzędzie Gminy w Ułężu oraz Urzędzie Gminy w Stężycy.

Powrót