Tutaj jesteś Aktualności Zachęcamy do korzystania z...

Aktualności

29-05-2015

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form korespondencji

Zdjęcie Artykułu

W celu przesłania pisma do Starostwa Powiatowego w Rykach można skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej starostwa umieszczonej na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP). Adres skrytki to /SPRyki/skrytka.

Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

W celu skorzystania należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Starostwa Powiatowego w Rykach.

Na podany adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru "Pismo ogólne do podmiotu publicznego" (ścieżka dostępu: Strona główna > Lista spraw > Alfabetyczna lista spraw - należy wybrać usługę "Pismo ogólne do podmiotu publicznego"). Za pomocą tego formularza można załatwić wiele spraw należących do kompetencji Starostwa.

Pismo można podpisać korzystając z profilu zaufanego ePUAP. Punkty potwierdzania profilu zaufanego znajdują się m.in. w Urzędzie Skarbowym w Rykach, Urzędzie Gminy w Ułężu oraz Urzędzie Gminy w Stężycy.

FOLDER INFORMACYJNY 

Powrót