Tutaj jesteś Aktualności Odjazdowy Bibliotekarz 2015

Aktualności

17-06-2015

Odjazdowy Bibliotekarz 2015

Zdjęcie Artykułu

15 czerwca odbyła się IV edycja Rajdu Odjazdowy Bibliotekarz, który tradycyjnie już zorganizowany został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Rykach we współpracy z siecią bibliotek publicznych z terenu powiatowego. Honorowy patronat nad rajdem objął Starosta Rycki Stanisław Jagiełło.

Start tegorocznego rajdu odbył się pod Starostwem Powiatowym w Rykach, gdzie odbyło się podsumowania ubiegłorocznej edycji programu BIBLIOTEKI PROMUJĄCEJ ZDROWIE. Za działalność profilaktyczną i promocję badań postanowiono uhonorować biblioteki w: Kłoczewie, Dęblinie (F. Wiślana) oraz w Rykach. Nagrody wyróżnionym bibliotekom wręczali: Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, dyrektor PSSE w Rykach Anna Dudek-Błachnio, a także Konrad Tarnowski z WOK w Lublinie.

Następnie wręczono nagrody PRZYJACIOŁOM Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę, wsparcie i życzliwość wyróżnienia przyznano m.in.: Stanisławowi Jagiełło, Małgorzacie Grzechnik, Małgorzacie Pieczykolan oraz Konradowi Tarnowskiemu.

Po uroczystości grupa rowerzystów w asyście Starosty wyruszyła w trasę ulicami Ryk, kierując się w stronę Oszczywilka, Brusowa, Jakubówki, Nowodworu, by dotrzeć na Brzozową, gdzie usytuowano pierwszy przystanek rajdu. Chwila wytchnienia została zaplanowana na sobieszyńskich stawach. Następnym punktem programu było zwiedzenie Muzeum Regionalnego w Sobieszynie-Brzozowej oraz obejrzenie efektów remontu szkoły w Sobieszynie-Brzozowej.  W nawiązaniu do fundacji Kajetana hr. Kickiego grupa odwiedziła również sobieszyński kościół p.w. Podwyższenia Krzyża skąd nastąpił przejazd pod Urząd Gminy w Ułężu, gdzie na pomarańczowy peleton czekała; Renata Makuch- Sekretarz Gminu Ułęż i członek Zarządu Powiatu w Rykach.

            Półmetek rajdu umiejscowiono przy GOK-u w Ułężu, gdzie na zmęczonych podróżników czekał poczęstunek z grilla przygotowany przez gospodynie tegorocznego rajdu: Marzenę Król i Mariolę Kurek. Chwila odpoczynku, połączona z sympatycznymi rozmowami dotyczącymi nowo poznanych miejsc, sprawiła że szybko mijał czas.

            W powrotnej drodze przejeżdżając m.in. przez Żabiankę, Białki, Korzeniów i Sierskowolę zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy do Ryk.

            W rajdzie bibliotekarzom towarzyszyli przedstawiciele: Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, Starostwa Powiatowego w Rykach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rykach, Pływalni Powiatowej w Rykach, szkół (ZSZ nr 1 w Rykach, ZSO w Sobieszynie, ZS w Sobieszynie-Brzozowej, a także czytelnicy.

W trakcie przejazdu kolumny rajdowej odbył się konkurs na najlepsze zdjęcia dokumentujące rajd w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie ZSO nr 1 w Rykach pod opieką Anny Żaczek.

                                                                                                          Wojciech Niedziółka

Odjazdowy Bibliotekarz 2015

Powrót