Tutaj jesteś Aktualności Powiat Rycki na I Wschodnim Forum...

Aktualności

29-06-2015

Powiat Rycki na I Wschodnim Forum Biznesu

Zdjęcie Artykułu

25 czerwca w Lublinie odbyło się I Wschodnie Forum Biznesu, skierowane do przedsiębiorców, instytucji związanych z rozwojem gospodarczym i inwestycyjnym oraz samorządów. Podczas Forum Powiat Rycki reprezentował Starosta Stanisław Jagiełło. Obecność przedstawicieli ziemi ryckiej widoczna była również na towarzyszących imprezie Targach Gospodarczych, gdzie Powiat zorganizował stoisko promujące lokalnych przedsiębiorców jak również realizowany przez samorząd projekt pn. „Wystartuj z biznesem - Promocja Powiatu Ryckiego Narzędziem Rozwoju Gospodarczego”.

I Wschodnie Forum Biznesu było okazją do zapoznania się z aktualnymi zagadnieniami dotyczącymi współpracy gospodarczej z partnerami z Europy i ze świata. Prelekcjom i panelom dyskusyjnym o tematyce gospodarczej, towarzyszyły również Targi Gospodarcze, na których prezentowały się podmioty gospodarcze oraz samorządy z terenu województwa lubelskiego.

Powiat Rycki realizuje projekt „Wystartuj z biznesem - Promocja Powiatu Ryckiego Narzędziem Rozwoju Lokalnego”, którego założenia dotyczące działań na rzecz rozwoju gospodarczego i inwestycyjnego oraz współpracy zagranicznej, doskonale wpisały się w tematykę lubelskiego forum.  Uczestnicy spotkania szerzej o realizowanym przez samorząd przedsięwzięciu, mogli dowiedzieć się na stoisku naszego regionu, gdzie również znajdowały się materiały promocyjne podmiotów gospodarczych funkcjonujących na terenie Powiatu Ryckiego.

Wśród uczestników Targów duże zainteresowanie wzbudziła współpraca samorządu Powiatu Ryckiego z Ukrainą, jak również List Intencyjny, jaki został podpisany 27 maja b.r. w trakcie konferencji międzynarodowej pn. „Marketing gospodarczy Powiatu Ryckiego”, pomiędzy samorządem Powiatu Ryckiego, a samorządem Rejonu Kowelskiego (Ukraina).  

Powiat Rycki na I Wschodnim Forum Biznesu

Powrót