Tutaj jesteś Aktualności Młodzi seniorzy z powiatu ryckiego...

Aktualności

06-07-2015

Młodzi seniorzy z powiatu ryckiego najlepsi w województwie

Zdjęcie Artykułu

Podczas rozegranych w Nałęczowie 26.06.2015r I Wojewódzkich Igrzysk Sportowo Rekreacyjnych dla urodzonych w 1970 i wcześniej, zawodnicy naszego powiatu osiągnęli historyczny sukces. Po rozegraniu 15 konkurencji okazało się, że zdobywając 180 pkt wygrali całe zawody. Ekipa powiatu ryckiego liczyła ponad 20 osób. Najlepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w konkurencji Nordic Walking (sztafeta 4x1000m), slalomie na hulajnogach oraz w rowerowym torze przeszkód zdobywając złote medale. Srebrne medale udało się zdobyć w piłce nożnej 6- osobowej mężczyzn, piłce siatkowej 3- osobowej i rzucie podkową do celu.

Brązowe medale przypadły w udziale naszym zawodnikom w piłce plażowej mężczyzn. Bardzo dobrze wypadły pozostałe konkurencje: czwórbój władz samorządowych, piłka siatkowa i plażowa kobiet, strzały do bramki kobiet i mężczyzn, rzuty do kosza,  rzuty lotką do tarczy, kręgle oraz gra w warcaby. Najważniejsza na zawodach była jednak miła atmosfera i ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Wszyscy uczestnicy wnieśli ważny wkład w zdobyty sukces a szczęśliwymi medalistami (niektórzy kilkakrotnie ) zostali: Hanna Czerska- Gąsiewska (kapitan drużyny), Tomasz Prządka, Grzegorz Kapusta, Krzysztof Uznański, Jolanta Kiebzak, Jolanta Filipek, Urszula Pacholska, Artur Pacholski, Piotr Mazur, Leszek Nowaczyk, Tomasz Łukasiak, Janusz Piwoński, Jarosław Prządka, Iwona Ryszkowska, Andrzej Kołodziej, Marzena Teodorowicz, Mieczysława Matysek, Dariusz Soldat, Małgorzata Prządka, Iwona Nowaczyk, Dariusz Piwoński. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Rykach. Sukces naszej drużyny zaowocował również tym, że gospodarzem halowych igrzysk w grudniu bieżącego roku zostanie prawdopodobnie, któraś z miejscowości powiatu ryckiego. Koordynatorem wyjazdu na zawody był po raz kolejny Dariusz Piwoński.

Młodzi seniorzy z powiatu ryckiego najlepsi w województwie

Powrót