Tutaj jesteś Aktualności Kolejna przebudowa dróg powiatowych...

Aktualności

12-08-2015

Kolejna przebudowa dróg powiatowych na terenie miasta Dęblin i gminy Ryki

Zdjęcie Artykułu

Dobiegają końca prace na terenie gminy Ryki oraz miasta Dęblin w ramach realizacji zadania pn. „Zwiększenie dostępności obszarów wiejskich do lokalnych ośrodków gospodarczych i instytucji publicznych poprzez partnerską przebudowę dróg powiatowych bezpośrednio połączonych z drogą krajową Nr 48”, współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - II edycja.

Projekt zakłada przebudowę blisko 15 km dróg powiatowych: ciągów drogowych na terenie miasta Dęblin i gminy Ryki. Na terenie gminy Ryki będzie realizowana największa część inwestycji. Ciąg drogowy drogi powiatowej 1436L Dęblin - Bobrowniki - Sędowice - Sarny - Ułęż będzie przebudowany na długości 4600 mb tj. od skrzyżowania z drogą krajową nr 48 w mieście Dęblin do skrzyżowania z planowaną do przebudowy drogą powiatową 1437L w centrum Bobrownik. Drugi ciąg drogowy drogi powiatowej 1437L Krasnogliny - Bobrowniki - Niebrzegów - droga wojewódzka 845 zaplanowano do przebudowy od skrzyżowania z drogą krajową Nr 48 w m. Krasnogliny do przeprawy mostowej na rz. Wieprz w Bobrownikach (granicy powiatu ryckiego i puławskiego).W ramach zadania w centrum miasta Dęblin, zaplanowano przebudowę dwóch ciągów drogowych na odcinkach dotychczas niezmodernizowanych przez Powiat Rycki tj. nowa nawierzchnia na ulicy Składowej wraz z przebrukowaniem chodników i odwodnieniem i ul. 1 Maja nowa nawierzchnia i przebrukowanie istniejącego chodnika i budowa nowego chodnika po prawej stronie ulicy. Dla zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników dróg zaplanowano wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu - poręczy ochronnych oraz znaków aktywnych na wysięgniku, zasilanych energią słoneczną, wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego na całym ciągu ulic wraz ze skrzyżowaniami.

Inwestycje realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z.o.o. z siedzibą w Zwoleniu, za kwotę 3.480.000 zł, udzielając 84 miesiące gwarancji na wykonana usługę. 

Przebudowa dróg powiatowych na terenie miasta Dęblin i gminy Ryki

Powrót