Tutaj jesteś Aktualności Wakacyjny konkurs czytelniczy...

Aktualności

10-09-2015

Wakacyjny konkurs czytelniczy rozstrzygnięty

Zdjęcie Artykułu

9 września w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach, Starosta Rycki Stanisław Jagiełło wręczył nagrodę zwycięzcy Wakacyjnego konkursu czytelniczego.

Podczas wakacji w poniedziałki, środy i piątki na facebookowej stronie biblioteki pojawiały się fragmenty publikacji, które miały naprowadzić czytelników na tytuł i autora książki. Jak informuje Wojciech Niedziólka- dyrektor PBP w Rykach ułatwieniem dla zgadujących były rymowane wierszyki, przybliżające postać autora oraz tytuł publikacji. Pytania dotyczyły m.in. książek nominowanych do nagrody literackiej NIKE, biografii znanych postaci, wierszy:   Herberta, Kaczmarskiego i Miłosza, a także książek nawiązujących do popularnych seriali Wspaniałe stulecie i Czas honoru.  Nie zabrakło również pytań o książki dla dzieci i młodzieży. W związku z sobotnim Narodowym Czytaniem, cykl pytań zamknęła „Lalka” Bolesława Prusa.
 
Każde z pytań trafiało średnio do 100 czytelników, którzy regularnie starali się uczestniczyć w zgadywaniu, lub kibicować akcji. Po podsumowaniu oddanych głosów okazało się, że najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzielił Tomasz Wojtaś. W imieniu męża nagrodę odebrała jego żona Justyna, która podsumowując konkurs podkreśliła: nowatorski sposób promocji czytelnictwa zaproponowany przez bibliotekę powiatową.
 
Warto podkreślić, że w związku z konkursem wzrosło zainteresowanie czytelników książkami, których dotyczyły pytania, a przy okazji odkrywane były inne wartościowe pozycje dostępne w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Rykach.
Powrót