Tutaj jesteś Aktualności Powiat Rycki po raz kolejny najlepszy...

Aktualności

14-09-2015

Powiat Rycki po raz kolejny najlepszy w województwie - Dożynki wojewódzkie 2015

Zdjęcie Artykułu

13 września w Końskowoli odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Powiat Rycki reprezentowało pięć wieńców przygotowanych przez: KGW z Sarn, KAK ze Stężycy, SRW Gęsia Wólka, KGW z Moszczanki oraz KGW z Grabowa Ryckiego.

Podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w konkursie wieńców uczestniczyło 50 wieńców z terenu ziemi lubelskiej w dwóch kategoriach: wieniec tradycyjny oraz wieniec współczesny.

Już po raz kolejny miejsce I w kategorii wieńców tradycyjnych zajął wieniec reprezentujący Powiat Rycki. W tym roku jest to dzieło przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi z Gęsiej Wólki. II zajął wieniec przygotowany przez mieszkańców miejscowości Berezy (powiat bialski), natomiast miejsce III wieniec ze Stasina ( powiat lubelski). Wyróżnienia otrzymały m.in.: wieniec przygotowany przez Klub Aktywnych Kobiet ze Stężycy oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Moszczanki.

W kategorii wieńców współczesnych zwyciężył wieniec wykonany przez przedstawicielki Marynina ( powiat lubelski), miejsce II zajął wieniec przygotowany przez KGW z Luszawy (powiat lubartowski) natomiast miejsce III z miejscowości Bychawka ( powiat lubelski).

Delegacją wieńcowym reprezentującym ziemie rycką towarzyszyło stoisko promocyjne Powiatu Ryckiego, na którym można było zapoznać się z ofertą turystyczno -rekreacyjną oraz gospodarczą ziemi ryckiej, jak również skosztować produktów spożywczych wytwarzanych przez przedsiębiorców z Powiatu Ryckiego.

O oprawę artystyczną zadbały zespoły młodzieżowe i ludowe z całego województwa lubelskiego. Gwiazdą wojewódzkiego święta plonów był zespół „Wilki”. 

Powiat Rycki po raz kolejny najlepszy w województwie

Powrót