Tutaj jesteś Aktualności Minister Pracy i Polityki Społecznej...

Aktualności

23-09-2015

Minister Pracy i Polityki Społecznej spotkał się z mieszkańcami powiatu ryckiego

Zdjęcie Artykułu

23 września w Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach odbyło się spotkanie z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej Władysławem Kosiniak-Kamyszem, dotyczące kształtowania polskiej polityki społecznej.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Hanna Czerska-Gąsiewska Przewodnicząca Rady Powiatu, Stanisław Jagiełło Starosta Rycki, przedstawiciele samorządu powiatowego, samorządów miejskich i gminnych, dyrektorzy i przedstawiciele jednostek, instytucji i placówek oświatowych funkcjonujących na terenie powiatu, studenci LSW i „Uniwersytetu Trzeciego Wieku”, uczniowie i przedsiębiorcy.

Głównym tematem spotkania było podsumowanie oraz perspektywy polskiej polityki społecznej. Minister przybliżył słuchaczom podejmowane działania w zakresie wsparcia osób starszych - w szczególności emerytów, rodzin - z naciskiem na rodziny posługujące się tzw. kartą dużej rodziny oraz rodziny z małymi dziećmi, jak również w zakresie wsparcia osób młodych przygotowujących się do podjęcia pierwszej pracy. W. Kosiniak-Kamysz podkreślił również rolę szkół przygotowujących do wykonywania zawodu w kontekście zapotrzebowania na rynku pracy.

Przed spotkaniem na Lubelskiej Szkole Wyższej w Rykach, Minister obejrzał budynek przy ul. Żytniej w Rykach, gdzie będzie funkcjonować placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci z rodzin częściowo pozbawionych praw rodzicielskich. 

Minister Pracy i Polityki Społecznej spotkał się z mieszkańcami powiatu ryckiego

Powrót