Tutaj jesteś Aktualności Jubileusz 5-lecia Chóru Parafialnego...

Aktualności

20-10-2015

Jubileusz 5-lecia Chóru Parafialnego w Leopoldowie

Zdjęcie Artykułu

W niedzielę 18 października 2015 roku Chór Parafialny działający przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leopoldowie obchodził uroczystość 5-lecia swojej działalności.

Mszę Świętą poprzedziły występy zespołów śpiewaczych działających na terenie parafii: Zespół Śpiewaczo - Obrzędowy „Karczmiska” z Leopoldowa oraz Zespół Śpiewaczy KGW z Rososzy.

Jubileuszową Eucharystię, sprawowaną w intencji członków chóru, celebrowali: Ks. Bogdan Kozioł, Proboszcz Parafii Leopoldów oraz Ojciec Andrzej Żyłka, karmelita z Woli Gułowskiej, który także wygłosił homilię. Nabożeństwo wzbogaciły utwory zaśpiewane przez jubilatów pod dyrekcją Dariusza Kowalskiego, miejscowego organistę i dyrygenta chóru.

Życzenia wszelkiej pomyślności oraz wyrazy wdzięczności za dotychczasową działalność i współpracę złożyli: ks. Bogdan Kozioł, będący opiekunem i wsparciem chóru, Pan Stanisław Jagiełło - Starosta Rycki, Pani Barbara Karst - Dyrektor DPS w Leopoldowie, Pani Justyna Szabłowska - Kierownik Ośrodka Wsparcia oraz zespoły śpiewacze działające na terenie parafii.  

Ceremonię zakończył występ Chóru Parafialnego, który w premierowym wykonaniu zaprezentował pieśni: „Czego chcesz od nas Panie” oraz „Po górach dolinach”.

Chór Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leopoldowie rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2011 r. i stało się to za sprawą Dariusza Kowalskiego, który był głównym inicjatorem jego założenia. Początkowo zespół tworzyło 13 osób, pieśni wykonywano w dwugłosie. Obecnie chór liczy 21 osób i w jego repertuarze znajdują się pieśni wykonywane w czterogłosie.  

Chór swym śpiewem uświetnia każdą uroczystość parafialną. Zapewniał również oprawę muzyczną Mszy Świętych m.in. w Woli Gułowskiej na uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej Szkaplerznej oraz w Borkach Radzyńskich na nabożeństwach ku czci św. Rity.

Edyta Kryczka

 

Jubileusz 5-lecia Chóru Parafialnego w Leopoldowie

Powrót