Tutaj jesteś Aktualności Spotkanie opłatkowe 2015

Aktualności

22-12-2015

Spotkanie opłatkowe 2015

Zdjęcie Artykułu

Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, który łączy i zbliża do siebie, daje poczucie więzi, bezpieczeństwa i nadziei. To również czas, kiedy łamiąc się opłatkiem składamy sobie nawzajem życzenia. 22 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbyło się spotkanie opłatkowe zainicjowane przez Hannę Czerską-Gąsiewską - Przewodniczącą Rady Powiatu w Rykach i Stanisława Jagiełło - Starostę Ryckiego.

Uroczystość rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Rady i Zarządu Powiatu, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele policji, straży i wojska, przedsiębiorcy z terenu powiatu, a także pracownicy Starostwa Powiatowego w Rykach. Wszystkich przybyłych na uroczystość powitała Hanna Czerska-Gąsiewska wraz ze Stanisławem Jagiełło, składając wszystkim obecnym życzenia: Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Państwu za zaangażowanie na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny. Dzięki Państwa ciężkiej pracy, powiat rycki modernizuje się w tak szybkim tempie. To nasza wspólna sprawa i nasze wspólne dzieło. Bądźmy z niego dumni! Myśląc z nostalgią o odchodzącym roku, a z nadzieją o przychodzącym, pragniemy złożyć Państwu życzenia, aby ten nowy 2016 rok obfitował w sukcesy i pozwolił spełniać marzenia. Aby nie zabrakło nam zdrowia, miłości i życzliwości ludzi, których spotykamy na swojej drodze. Życzymy Państwu i sobie, wielu sił do pokonywania codziennych trudności i cieszenia się mniejszymi i większymi sukcesami. Niech 2016 rok przyniesie same spokojne, szczęśliwe dni spędzone z tymi, których kochamy. Wszystkiego najlepszego!

Starosta Stanisław Jagiełło dokonał krótkiego podsumowani 2015 roku w powiecie ryckim oraz poinformował o planowanych działaniach na rok przyszły.

Opłatek, którym połamali się goście, poświęcił ksiądz kanonik Krzysztof Czyrka proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, których odczytał również fragment Pisma Świętego i zaintonował kolędę.

Przewodnicząca Rady, Starosta i ks. proboszcz otrzymali od harcerzy ryckiego hufca ZHP „Betlejemskie Światełko Pokoju”, które jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicy spotkania mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich potraw wigilijnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie.

Powrót