Tutaj jesteś Aktualności NAGRODA BENEMERENTI DLA DĘBLIŃSKIEJ...

Aktualności

12-01-2016

NAGRODA BENEMERENTI DLA DĘBLIŃSKIEJ SZKOŁY ORLĄT

Zdjęcie Artykułu

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych została laureatem Nagrody Benemerenti. Nagrody Benemerenti ("Dobrze Zasłużonym") są przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego od 1995 roku osobom i instytucjom, które dają świadectwo najwyższych wartości, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość.

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie została nagrodzona za "wierność najwyższym wartościom: Bóg, Honor, Ojczyzna wypisanym na wojskowych sztandarach", za "budowanie patriotycznych postaw kolejnych pokoleń polskich lotników oraz kształtowanie charakterów podchorążych w myśl hasła: „Miłość żąda ofiary".

Bp Guzdek przypomniał, że Szkoła Orląt obchodziła niedawno 90-lecie swojego istnienia. - To są ludzie zasłużeni dla polskiej armii, dla polskiej wolności. Pisali piękną kartę pod niebem Polski, Francji, Anglii i wielu innych państw w czasie II wojny światowej - podkreślił. - Zasługują na wyróżnienie również dlatego, że nie tylko przygotowują profesjonalnie nowych pilotów dla polskich sił powietrznych, ale również dbają o formację patriotyczną i duchową młodzieży, która studiuje w Szkole Orląt w Dęblinie - dodał biskup polowy WP.

W imieniu WSOSP nagrodę odebrał gen. bryg. pil Jan Rajchel, komendant Szkoły Orląt. Wraz z nim medale Milito pro Christo odebrali trzej członkowie kadry naukowej uczelni. Dziękując za wyróżnienie gen. Rajchel przywołał słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, który zwracając się do młodzieży na Jasnej Górze  w 1983 roku powiedział: "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. - Te słowa Ojca Świętego są dla nas drogowskazem. To wyróżnienie jest dla nas bodźcem do jeszcze większej pracy - powiedział.

 

DODATKOWE INFORMACJE I ZDJĘCIA:   http://ordynariat.wp.mil.pl/pl/680_20605.html

 

Zdjęcie pobrane ze strony Dęblińskiej Szkoły Orląt

Powrót