Tutaj jesteś Aktualności PERSPEKTYWY 2016 – Ranking...

Aktualności

15-01-2016

PERSPEKTYWY 2016 – Ranking Najlepszych Liceów i Techników w Polsce

Zdjęcie Artykułu

14 stycznia poznaliśmy Ranking Najlepszych Liceów i Techników w Polsce według Fundacji Edukacyjnej PERSPEKTYWY. Na liście najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim znalazło się pięć szkół z Powiatu Ryckiego: dwa licea i trzy technika.

Najwyżej w Rankingu PERSPEKTYWY 2016 w województwie lubelskim wśród liceów, uplasowało się Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie zajmując 12 miejsce. Na miejscu 22 znalazło się I Liceum Ogólnokształcące w Rykach ( w roku ubiegłym 16 miejsce). Natomiast  Liceum Ogólnokształcące w Dęblinie uplasowało sie na 47 miejscu.  

 

Wśród techników najwyższe noty otrzymało Technikum Ekonomiczne z ZSZ nr 2  Rykach - 15 miejsce  ( w roku ubiegłym 17 miejsce). Na 23 miejscu znalazło się Technikum Budowlane z ZSZ nr 2 w Rykach ( w roku ubiegłym 46 miejsce), natomiast na 34 miejscu Technikum Mechaniczne z ZSZ nr 1 w Rykach.  

Przy tworzeniu Rankingu Liceów brano pod uwagę: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych ( 25 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych ( 45 proc.) oraz sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych ( 30 proc.).

Przy tworzeniu Rankingu Techników brano pod uwagę: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (25 proc.) wyniki egzaminu zawodowego ( 30 proc.) oraz sukcesy w olimpiadach ( 20 proc.)
Powrót