Tutaj jesteś Aktualności Współpraca z ZSZ nr 1 w Dęblinie z...

Aktualności

11-03-2016

Współpraca z ZSZ nr 1 w Dęblinie z PKP nabiera nowego wymiaru

Zdjęcie Artykułu

7 marca br. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie otrzymał od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, 25 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem, jakie będzie wykorzystywane w procesie edukacyjnym w klasie technik mechanik dróg i mostów kolejowych.

Oprogramowanie to jest szczególnie ważne podczas nauki projektowania z wykorzystaniem komputerowego wspomagania, kosztorysowania czy też symulacji zadań wytrzymałościowych. Oficjalnego przekazania sprzętu dokonał dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie Zygmunt Grzechulski, zastępca dyrektora Zygmunt Osiak, naczelnik Sekcji Eksploatacji w Dęblinie Krystyna Gowin.

W maju 2015 r. ZSZ nr 1 w Dęblinie podpisał umowę o współpracy pomiędzy szkołą, a PKP Polskie Linie Kolejowe S.A w Warszawie. Porozumienie to zaowocowało otwarciem nowego kierunku kształcenia- technik dróg i mostów kolejowych. Uczniowie tej klasy od bieżącego semestru pobierają stypendium w wysokości 300 zł miesięcznie po spełnieniu wymagań określonych w umowie i maja zagwarantowaną prace po zakończeniu nauki.

Współpraca z ZSZ nr 1 w Dęblinie z PKP nabiera nowego wymiaru

Powrót