Tutaj jesteś Aktualności Dzień otwarty w „Szkole Orląt”

Aktualności

11-03-2016

Dzień otwarty w „Szkole Orląt”

Zdjęcie Artykułu

W programie dnia zwiedzanie hangarów, oglądanie symulatorów lotu oraz samolotów i śmigłowców, zapoznanie się z bezzałogowymi statkami powietrznymi, konkursy z nagrodami - to tylko niektóre atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla odwiedzających Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie w czasie „Dni Otwartych”.

„Dzień otwarty Szkoły Orląt” w Dęblinie odbędzie się w środę 16 marca 2016 roku w godzinach 9.00 - 14.00. Osoby chętne do zwiedzana, powinny przyjść pod Biuro Przepustek, które znajduje się od ul. Lotników Polskich. Tu na odwiedzających będą czekać podchorążowie oraz studenci cywilni, którzy oprowadzą po obiektach WSOSP. Uczelnia znajduje się na terenie kompleksu wojskowego. Z tego powodu zwiedzanie będzie odbywało się tylko w grupach zorganizowanych. Studenci będą czekać aż zbierze się około 20-30 osób, które jako grupa wejdą na teren kompleksu wojskowego. W czasie zwiedzania i oglądania obiektów WSOSP nie będzie można wykonywać zdjęć (z wyjątkiem wnętrz zwiedzanych wydziałów, sal i hangarów). Na teren kompleksu nie można wnosić alkoholu, materiałów pirotechnicznych. Z dokładnym - regulaminem - zwiedzania będą zapoznawać podchorążowie przed wyruszeniem w trasę. Zwiedzanie „Szkoły Orląt” potrwa około 1,5 do 2 godzin.

W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych kształcą się studenci wojskowi oraz cywilni. Uczelnia oferuje 4 kierunki studiów: Lotnictwo i Kosmonautykę, Nawigację, Bezpieczeństwo Narodowe oraz Logistykę. „Szkoła Orląt” oferuje studia na tych kierunkach zarówno I i II stopnia. Obecnie trwa rekrutacja na studia wojskowe. Na przełomie miesiąca maja i czerwca rozpocznie się rekrutacja elektroniczna na studia cywilne. O szczegółach i terminach można przeczytać na stronie internetowej WSOSP.

Powrót