Tutaj jesteś Aktualności „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo –...

Aktualności

14-03-2016

„Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo – Być przedsiębiorczym”

Zdjęcie Artykułu

Klasa III Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie wraz z opiekunem panią Aleksandrą Wiśniewską podjęła się udziału w projekcie „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - Być przedsiębiorczym”. To innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Dziesięcioro uczniów w trakcie trwania konkursu musi stworzyć, zaplanować oraz kontrolować swoją własną firmę. Rywalizują oni z innymi szkolnymi przedsiębiorstwami z całej Polski. Projekt ten zakończy się w maju, następnie zostaną wybrane firmy najbardziej kreatywne, dochodowe, o skrupulatnie prowadzonej ewidencji.

Uczniowie z ZSZ nr 2 w Dęblinie otworzyli sklepik szkolny pn. ,,Fleshpot". Artykuły, które można sprzedawać w tego rodzaju sklepikach zostały określone w ustawie. W celu ustalenia listy produktów, na które będzie zapotrzebowanie, młodzi przedsiębiorcy przeprowadzili szkolną ankietę. Sklepik funkcjonuje od 2 marca br. 

Powrót