Tutaj jesteś Aktualności „Zemsta” w wykonaniu młodzieży z I LO...

Aktualności

16-03-2016

„Zemsta” w wykonaniu młodzieży z I LO w Rykach w finale konkursu teatralnego

Zdjęcie Artykułu

13 marca br. odbyła się gala internetowego konkursu teatralnego TV, na którą zostali zaproszeni finaliści z I LO im M. Skłodowskiej- Curie w Rykach. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki.

Decyzją jury ogólnopolskiego, do finałowej trójki Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych został zakwalifikowany spektakl „Zemsta” w wykonaniu uczniów I LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Rykach, jako jedyny z województwa lubelskiego. Spektakl rywalizował o miano najlepszego w kategorii szkoły ponadgimnazjalne ze spektaklami „Dziady cz. 2” z VIII LO im. KEN w Gdańsku oraz „Niemoralność Pani Dulskiej” z I LO im. T. Kościuszki w Busku-Zdroju.

Zwycięzcą został Teatr Ósemkowy z Gdańska. Wyróżniono jedynie zdobywców pierwszego miejsca. Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną w postaci 15 tysięcy złotych. Pozostali finaliści konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Dla wszystkich uczestników zorganizowano zwiedzanie gmachu TVP przy ulicy Woronicza. Uczniowie I LO obejrzeli pomieszczenia studyjne, gdzie nagrywane są najbardziej popularne programy telewizyjne. Młodzież miała również możliwość zasiąść na miejscach, które zazwyczaj zajmują znani dziennikarze TVP i choć na chwilę poczuć się jak telewizyjni celebryci.

Zgodnie z regulaminem Przeglądu to internauci wybrali zwycięski spektakl. Udział w finale konkursu to prawdziwe wyróżnienie dla naszego zespołu teatralnego. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w drodze po laury, a zwłaszcza głosującym na nasz spektakl internautom - mówi Opiekun Koła Teatralnego Małgorzata Łuszkiewicz. 

„Zemsta” w wykonaniu młodzieży z I LO w Rykach w finale konkursu teatralnego

Powrót