Tutaj jesteś Aktualności III urodziny Pływalni Powiatowej w...

Aktualności

28-04-2016

III urodziny Pływalni Powiatowej w Rykach

Zdjęcie Artykułu

23 kwietnia 2016 roku Pływalnia Powiatowa w Rykach świętowała III rocznicę funkcjonowania. Aby zaznaczyć wyjątkowość tego dnia od samego rana czekały na wszystkich klientów słodycze oraz niezwykle atrakcyjna cenowo promocja pn. „III urodziny – w cenie jednej trzy godziny”. Dzięki niej wnosząc opłatę za godzinny pobyt, można było korzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji przez trzy godziny.

 

Główną część obchodów rozpoczęła o 13:30 – aquafitnessem dla dzieci. Zajęcia poprowadził instruktor – Łukasz Joński, który w rytm „młodzieżowych” szlagierów wykonywał wspólnie ze wszystkimi uczestnikami ćwiczenia w wodzie. Ćwiczenia w wodzie były dobrą formą rozgrzania ciała i przygotowania się do udziału w bloku gier i zabaw, które rozpoczęły się kilka minut po 14:00.

W ramach bloku rozegrano 5 konkurencji. Rozpoczęto od zjazdu na rurze – konkurencji o bardzo prostych zasadach - wygrywał ten kto pokonał stu metrową rurę najszybciej. W zabawie wzięło udział 29 uczestników. W kategorii wiekowej do 10 lat najlepsi okazali się: Jankowski Jan (I miejsce) z czasem 22,47 s, Stańczak Natalia (24,53 s) oraz Rafał Aleksander (25,06 s); powyżej 10 lat: Falkowski Marek (I miejsce) z czasem 20,68 s, Pryjomski Szymek (21,12 s) oraz Rafał Eryk (22,25 s). Wszyscy zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, zaś zwycięzcy - nagrody ufundowane przez Pływalnię Powiatową w Rykach, Powiat Rycki oraz lokalnych sponsorów.

Drugą konkurencją było pokonanie toru przeszkód przygotowanego na basenie pływackim. Każdy zawodnik, po skoku do wody od głębokiej strony (1,8 m) musiał pokonać cztery przeszkody: deskę wypornościową (górą), pływające „wodorosty” (dołem), dwa koła ratunkowe – jedno górą, drugie dołem. Wygrywała osoba, która pokonała tor najszybciej. Konkurencja wymagała dobrych umiejętności pływackich oraz sprawności fizycznej i wbrew pozorom nie była prosta. Tu również podzielono uczestników (22 osoby) na dwie kategorie wiekowe: do 10 lat i powyżej. Najlepsze miejsca zajęli: Kapusta Aleksandra (I – 28,63 s), Pryjomska Alicja (II – 32,28 s), Kępka Wojtek (III – 32,93 s) oraz starsi: Kubak Bartłomiej (I – 24,31 s), Pryjomski Szymon (II – 25,84 s), Niedźwiadek Magdalena (III – 27,34 s). Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale, zaś zwycięzcy nagrody.

Trzecia konkurencja skierowana była do rodzin i polegała na jak najszybszym przeciągnięciu dziecka przez cały basen pływacki za pomocą rzutki ratowniczej. Najlepszymi okazali się: Piecyk Patrycja z „wujkiem” Wojtkiem (I – 13,56 s), Dąbrowski Jan z tatą Arkiem (II – 13,75 s), Jońska Emilia z wujkiem Łukaszem (III – 14,25 s). Zwycięzcy otrzymali medale, zaś Patrycja zestaw nagród.

Czwartą konkurencją był wyścig w mokrym podkoszulku. Konkurencja polegała na założeniu dużej, mokrej podkoszulki na siebie, wykonaniu skoku do wody dowolnym sposobem, przepłynięciu 25 m dowolnym stylem, zdjęciu podkoszulka i położeniu na spoczniku – dopiero ta czynność powodowała zatrzymanie czasu. W konkurencji tej, wbrew pozorom, w dużej mierze nie liczyły się umiejętności pływackie, lecz sprytny sposób założenia i zdjęcia koszulki. Najlepszy okazał się  Bartłomiej Kubak (34,03 s), z czterosekundową stratą II miejsce zajęła Nikola Szymańska, zaś trzeci był Jankowski Janek (44,04 s). W zabawie wzięło udział 22 uczestników.

Blok zabaw zakończył się prostą konkurencją super nurek, polegającą na jak najdłuższym wstrzymaniu oddechu pod wodą. W zabawie wzięły udział prawie wszystkie dzieci będące na pływalni. Również tym razem najlepszym z chłopców był Bartek Kubak, zaś z dziewcząt Oumedjebeur Maja. Do zwycięzców powędrowały medale.

Dekoracji zwycięzców wszystkich konkurencji dokonali Starosta Rycki – Stanisław Jagiełło oraz Dyrektor Pływalni Powiatowej w Rykach – Arkadiusz Dąbrowski. Dla wszystkich uczestników zabaw przygotowano urodzinowe upominki – nikt nie odszedł bez nagrody pocieszenia.

Parę minut po 16:00 ponownie odbył się aquafitness z prowadzącym Łukaszem Jońskim.

Punktem kulminacyjnym był tort urodzinowy. Okolicznościowe wystąpienia Dyrektora Pływalni i Starosty Ryckiego przybliżyły wydarzenia odbyte podczas ostatniego roku funkcjonowania obiektu, obfitowały w podziękowania dla wszystkich klientów, pracowników i zawierały życzenia częstszego spotykania się na co dzień na tym nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie. Pokrojony przez Pana Starostę – Stanisława Jagiełło tort trafił do wszystkich amatorów słodkości.

 

III urodziny Pływalni Powiatowej w Rykach

Powrót