Tutaj jesteś Aktualności VI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy 2016

Aktualności

28-04-2016

VI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy 2016

Zdjęcie Artykułu

26 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyły się VI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Rykach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Rykach. Oficjalnego otwarcia Targów dokonał Starosta Rycki Stanisław Jagiełło. Przybyłych gości powitała Gabriela Wojdat Dyrektor ZSZ nr 2 w Dęblinie wraz z Piotrem Gałkowskim Dyrektor PUP w Rykach.

 Powiatowe Targi Edukacji i Pracy to przedsięwzięcie skierowane do młodzieży, głównie klas trzecich gimnazjum i ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych, jak również do osób bezrobotnych i poszukujących pracy oraz wszystkich zainteresowanych odnalezieniem nowych ścieżek kariery zawodowej. Głównym celem Targów było przedstawienie oferty edukacyjnej, ofert lokalnego i krajowego rynku pracy oraz wymagań, jakie pracodawcy stawiają potencjalnym pracownikom.

W tegorocznych Targach Edukacji i Pracy wzięło udział 46 wystawców, w tym 10 szkół ponadgimnazjalnych, 1 szkoła policealna, 4 uczelnie wyższe oraz 29 pracodawców.

Pracodawcy, którzy uczestniczyli w targach mieli oferty pracy, m.in. na stanowisko: pracownik biurowy, kucharz, kierownik robót elektrycznych, specjalista ds. eksportu, lekarz weterynarii, instruktor nauki jazdy, jak również tokarz, kosmetyczka, kierowca, stolarz, ślusarz, spawacz, sprzedawca.

Aktywny udział w przedsięwzięciu wzięły Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne z Ryk i Dęblina. Pedagodzy oraz psycholodzy służyli pomocą uczniom w wyborze dalszej drogi kształcenia. Na stoiskach poradni można było wykonać test osobowości i zainteresowań, test inteligencji, analizę skłonności zawodowych lub skorzystać z przewodników po zawodach.

Doradcy zawodowi Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach i Filii w Dęblinie udzielali porad indywidualnych oraz prowadzili warsztaty z zakresu: „ Rozmowa kwalifikacyjna - jak zrobić dobre wrażenie”, których celem było podniesienie wiedzy z zakresu kreowania własnego wizerunku, identyfikowanie obszarów własnej osobowości, postaw, kompetencji.

W trakcie imprezy został przeprowadzony konkurs na najciekawsze stoisko Powiatowych Targów Edukacji i Pracy. Głównym celem konkursu było podniesienie jakości i poziomu stoisk prezentujących dorobek szkół biorących udział w Targach oraz upowszechnienie informacji o wszystkich typach szkół oraz ich zakresie działań i specyfice. Miejsce I w konkursie zajęło stoisko przygotowane przez ZSZ nr 2 w Dęblinie, miejsce II stoisko ZSZ nr 1 w Dęblinie, natomiast miejsce III stoisko ZSZ nr 2 w Rykach.

Zapraszamy na Targi Edukacji i Pracy za rok.

 

VI Powiatowe Targi Edukacji i Pracy 2016

Powrót