Tutaj jesteś Aktualności Grzegorz Kapusta nowym...

Aktualności

25-07-2016

Grzegorz Kapusta nowym wicemarszałkiem województwa lubelskiego

Zdjęcie Artykułu

Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta został nowym wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Taką decyzję podjęli radni województwa na posiedzeniu w dniu 21 lipca br.

Kandydaturę radnego Kapusty zgłosił marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.  Jak wyjaśniał, ma on doświadczenie z zakresu pozyskiwania środków europejskich i zna problemy rolnictwa. 

Podczas pełnienia swojej funkcji Grzegorz Kapusta będzie zajmował się rolnictwem, geodezją i cyfryzacją regionu. 50-letni mieszkaniec Ryk w sejmiku województwa zasiada nieprzerwanie od 2006 r. To doświadczony samorządowiec znający problemy polskiej wsi i regionu. Od 20 lat pracuje w Spółdzielni Mleczarskiej w Rykach, przez 14 lat pełnił funkcję wiceprezesa spółdzielni. Z wykształcenia jest inżynierem rolnikiem. Posiada duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy europejskich, przedsiębiorczości oraz spółdzielczości. 

W imieniu samorządu powiatu ryckiego i mieszkańców ziemi ryckiej serdecznie gratulujemy Wicemarszałkowi Grzegorzowi Kapuście i liczymy na owocną współpracę.

 

Powrót