Tutaj jesteś Aktualności Oświadczenie marszałka województwa...

Aktualności

08-09-2016

Oświadczenie marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego

Zdjęcie Artykułu

Z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informacje, że rzekomo Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do prokuratury zawiadomienie w mojej sprawie, o rzekomym niedopełnieniu przeze mnie obowiązków w latach 2010- 2013.

Jestem zaskoczony, ponieważ, jak Państwu wiadomo, od trzech miesięcy w urzędzie trwa kontrola CBA. Nie mam żadnych informacji o jej zakończeniu, ani też żadnego protokołu pokontrolnego. W tej sprawie nie mam żadnych informacji, dowiedziałem się, kiedy zaczęli do mnie dzwonić dziennikarze. 
 
Podobno zawiadomienie dotyczy wydawania decyzji w sprawie grup producenckich. Wszystko to jest „podobno” i „rzekomo”, ponieważ z przykrością muszę państwa poinformować, że ani ja, ani urząd którym kieruję nie został o niczym poinformowany. 
 
Myślałem, że czasy, kiedy postępowało się w myśl zasady „pokaż mi człowieka, a paragraf się znajdzie” dawno minęły. Tymczasem te czasy znowu wróciły, a ja jestem postawiony właśnie w takiej sytuacji. Pokazuje ona tendencję, która, niestety, w najbliższym czasie będzie postępować. 

 

Na szczęście nie mam sobie nic do zarzucenia. 

 

Sławomir Sosnowski
Lublin, 31 sierpnia 2016 r.
Powrót