Tutaj jesteś Aktualności Uczcijmy razem Narodowe Święto...

Aktualności

10-11-2020

Uczcijmy razem Narodowe Święto Niepodległości

Zdjęcie Artykułu

Szanowni Państwo,
 
11 listopada 2020 r. obchodzimy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziś niestety, sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie w sposób znaczący ogranicza normalne funkcjonowanie społeczeństwa, wręcz zmienia naszą codzienność w wielu najważniejszych aspektach. Jednym z przejawów tych ograniczeń, jest niemożność podniosłego, powszechnie i z dumą praktykowanego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, jednego z najdonioślejszych świąt państwowych. Jednak w tym roku bardziej niż kiedykolwiek wcześniej ważne jest wspólne świętowanie oraz stworzenie atmosfery jedności i solidarności, tak ogromnie potrzebnych dziś nam wszystkim.
Zachęcam mieszkańców powiatu ryckiego do wywieszenia 11 listopada w dniu Niepodległości flag narodowych. Symbolicznie pokażmy wspólnotę pomimo zachowania fizycznego dystansu. Niech biało-czerwone barwy pojawią się w wielu miejscach naszego regionu. 
Zachęcam również do przyłączenia się do akcji „Niepodległa do hymnu”. Jestem przekonany, że pomimo sytuacji epidemicznej, nie zaniknie nasze poczucie wspólnoty i w tym szczególnym dniu będziemy razem, śpiewając w naszych domach, na balkonach czy podwórkach „Mazurka Dąbrowskiego”.
Narodowe Święto Niepodległości jest symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki kolejnych pokoleń Polaków, ale również symbolem jedności, solidarności i współpracy całego społeczeństwa. To wartości szczególnie ważne dzisiaj, w tak trudnych dla naszego społeczeństwa czasach. Dziś w 2020 roku przyszło nam w sposób szczególny zdać egzamin z patriotyzmu. Jestem przekonany, że wszyscy razem wywiążemy się z tego sprawdzianu w sposób godny, odpowiedzialny i solidarny. 
 
Z wyrazami szacunku 
 
       Starosta Rycki
    Dariusz Szczygielski 
 
 
 
Powrót