Tutaj jesteś Aktualności Słodka przygoda w Warszawie

Aktualności

09-11-2016

Słodka przygoda w Warszawie

Zdjęcie Artykułu

24 października 2016 r. uczniowie klas 1-3 Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej w Warszawie. Na miejscu wzięli udział w warsztatach w manufakturach czekolady i cukierków oraz odwiedzili Uniwersytet Warszawski.

Wchodząc do lokali manufaktur czekolady oraz cukierków już na progu można było poczuć słodki zapach kakaowych przysmaków oraz karmelu. W Manufakturze Cukierków podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać bliżej sposoby przygotowania i barwienia karmelu oraz jego zastosowanie w różnorodnych wyrobach. W Manufakturze Czekolady poprzez prezentację multimedialną uczniowie poznali historię wytwórstwa czekolady i zasady pracy na tym słodkim surowcu. Porównali smak czekolad z różnych zakątków świata oraz wysłuchali historii powstania zakładu, co może być inspiracją do założenia własnej przedsiębiorczości. Wykorzystując nabytą wiedzę w praktyce stworzyli własne wyroby cukiernicze – tabliczki czekolady i lizaki. Duże emocje wywołało własnoręczne dekorowanie i nadawanie kształtów smakołykom.

Tego dnia uczniowie przeszli także śladami studentów warszawskich pod gmach budynku Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pod opieką muzealnego przewodnika zapoznali się szczegółowo z historią, życiem artystycznym, kampusem i zabytkami największej warszawskiej uczelni. Poznali jego wydziały oraz zajrzeli na sale wykładowe. Następnie kroki skierowali do Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, w którym mieści się Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Obejrzeli wystawy stałe, jak i wspaniałe klasycystyczne wnętrza. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć i marzeń, że i oni w przyszłości rozpoczną naukę na tej prestiżowej uczelni.

Słodka przygoda w Warszawie

Powrót