Tutaj jesteś Aktualności Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801...

Aktualności

18-11-2016

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 na terenie gminy Stężyca

Zdjęcie Artykułu

Na terenie gminy Stężyca trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 na odcinku: granica województwa -Pawłowice-Długowola, o łącznej długości 5,16 km. 16 listopada br. po raz kolejny postępom w realizacji, długo wyczekiwanej przez mieszkańców gminy inwestycji przyglądali się gospodarze terenu: Starosta Rycki Stanisław Jagiełło i Wójt Gminy Stężyca Zbigniew Chlaściak.

Zakres trwających prac na drodze wojewódzkiej nr 801 obejmuje m.in.: remont istniejącej nawierzchni, wzmocnienie poboczy, remont przepustu pod drogą, budowę zatoczek autobusowych, przebudowę i remont chodników, przebudowę i remont skrzyżowań oraz zjazdów jak również remont istniejącego systemu odwodnienia drogi.

Bardzo nas cieszy, że tak długo wyczekiwana inwestycja jest realizowana. Mieszkańcy powiatu wspierani przez samorządowców zarówno szczebla gminnego, powiatowego jak i wojewódzkiego, od lat apelowali o gruntowną przebudowę drogi 801. Zły stan nawierzchni brak chodników, a w niektórych miejscach także bezpiecznych poboczy, zagrażały bezpieczeństwu podróżnych i pieszych – mówi Starosta Rycki Stanisław Jagiełło - Patrząc na postępy prac jestem przekonany, że podróż drogą 801 po zakończonym remoncie będzie dla kierowców i pieszych bezpieczna i komfortowa.

Realizacja przedsięwzięcia będzie kosztowała 5.976.693,00 zł, wykonawcą prac jest Firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 na terenie gminy Stężyca

Powrót