Tutaj jesteś Aktualności Konferencja ekologiczna „ Jak dbamy o...

Aktualności

07-12-2016

Konferencja ekologiczna „ Jak dbamy o środowisko naturalne?” 

Zdjęcie Artykułu

W ramach realizacji projektu z zakresu edukacji ekologicznej współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie i Powiat Rycki, 29 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach odbyła się już trzecia konferencja o tematyce ekologicznej pod hasłem „Jak dbamy o środowisko naturalne?”.

 

 W konferencji udział wzięli: 

  • Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Rykach – Elżbieta Dadas
  • Dyrektor ZSZ Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach- Marek Ochap
  • Kierownik warsztatów ZSZ Nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach –Stanisław Gałęzowski
  • Przedstawiciel  firmy „ARGA” Robert Gajaszek 

 

W konferencji uczestniczyło 60 uczniów ZSZ nr 1 w Rykach. Uczestnicy konferencji mówili o stanie środowiska naturalnego w powiecie ryckim oraz o tym, jakie działania podejmuje powiat rycki w zakresie poprawy stanu środowiska naturalnego. Reprezentant Firmy ” ARGA” przedstawił działania firmy w zakresie ochrony środowiska.Podczas dyskusji uczniowie zadawali pytania zaproszonym gościom dotyczące podjętych działań w zakresie ograniczenia stopnia zanieczyszczeń środowiska naturalnego.

Uczniowie klasy IV ET: Ignacy Piszczek i Wojciech Dziubak przygotowali prezentacje multimedialną, w której pokazali działania szkoły w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

 

Przygotowała: Barbara Okleja

Konferencja ekologiczna „ Jak dbamy o środowisko naturalne?” 

Powrót