Tutaj jesteś Aktualności Pierwsza skarbnik powiatu ryckiego...

Aktualności

06-03-2017

Pierwsza skarbnik powiatu ryckiego przeszła na emeryturę

Zdjęcie Artykułu

28 lutego br. na emeryturę odeszła skarbnik powiatu ryckiego Jadwiga Trzcińska, która pełniła tę funkcję 17 lat, od początku powstania Starostwa Powiatowego w Rykach.

Pani J. Trzcińska była jedną z osób, które pracowały w Starostwie Powiatowym w Rykach od początku jego powstania. Prace w samorządzie rozpoczęła jeszcze w Urzędzie Rejonowym w Rykach w 1990r., gdzie początkowo sprawowała obowiązki starszej księgowej, a następnie głównej księgowej.

Od 1 stycznia 1999r. wraz z powstaniem Starostwa Powiatowego w Rykach, została powołana na stanowisko skarbnika powiatu ryckiego.

Podczas sesji Rady Powiatu 28 lutego br. członkowie Rady i Zarządu Powiatu oraz pracownicy Starostwa Powiatowego podziękowali Pani Jadwidze Trzcińskiej za wieloletnią nienaganną pracę: Przez lata stała Pani na straży finansów powiatu ryckiego. To dzięki Pani wiedzy i umiejętnościom skromne środki, jakimi dysponuje powiat były rozdysponowywane w taki sposób, aby nasz region mógł się rozwijać, przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej – powiedział Starosta Stanisław Jagiełło – To Pani była w gronie osób, które tworzyły urząd na nowo. Przez lata zmieniło się wiele, Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, dzięki czemu otworzyły się przed nami nowe możliwości pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych. Wprowadziło to wiele zmian w zakresie zarządzani finansami powiatu, z którymi doskonale sobie Pani poradziła. Za te wszystkie lata ciężkiej pracy serdecznie Pani dziękujemy.


Pierwsza skarbnik powiatu ryckiego przeszła na emeryturę

Powrót