Tutaj jesteś Aktualności Medale Pro Patria dla kombatantów z...

Aktualności

09-03-2017

Medale Pro Patria dla kombatantów z terenu powiatu ryckiego

Zdjęcie Artykułu

8 marca 2017 r., na wniosek Starosty Ryckiego Stanisława Jagiełło, kombatanci z terenu powiatu ryckiego w osobach: Pani Zuzanna Janina Prządka, Pani Marianna Warowna, Pan Jan Warowny i Pan Józef Zaręba zostali odznaczeni Medalem Pro Patria.  

Medalem Pro Patria, na wniosek Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka, został odznaczony również Chór Dziecięcy Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin"

 

Dzisiejsza jakże podniosła uroczystość jest wielką lekcją historii i patriotyzmu dla wszystkich, którzy tradycyjne wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna” stawiają na najwyższym miejscu. To również wyraz pamięci i wdzięczności naszego pokolenia za poświęcenie, odwagę i wiarę, z jaką walczyliście Państwo o wolną i niepodległą Ojczyznę – powiedział w trakcie uroczystości Starosta Stanisław Jagiełło – Swą ofiarną służbą, codziennym żołnierskim trudem zapracowaliście Państwo na wielkie uznanie, a Wasza odwaga i waleczność zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii. W tym szczególnym dniu życzę Państwu dużo zdrowia i siły. Niech Wasza postawa będzie wzorem do naśladowania zarówno dla nas jak i przyszłych pokoleń.

 

Medal „Pro Patria” - "Za ojczyznę" - jest polskim resortowym odznaczeniem cywilnym, przyznawanym przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Uhonorowane medalem „Pro Patria” mogą być osoby i instytucje „za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej”.

 

Foto: Tadeusz Kucharski

Medale Pro Patria dla kombatantów z terenu powiatu ryckiego

Powrót