Tutaj jesteś Aktualności Wywiad ze Starostą Ryckim...

Aktualności

15-03-2017

Wywiad ze Starostą Ryckim przeprowadzony przez uczniów z I LO w Rykach nagrodzony w konkursie „Służba Samorządowa”

Zdjęcie Artykułu

Uczniowie klasy Ic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach pod opieką Małgorzaty Łuszkiewicz, zajęli II miejsce w konkursie „Służba Samorządowa” organizowanym przez Fundacje Hotele Polskie Dzieciom.

Celem konkursu było przybliżenie pracy samorządowej młodzieży oraz zachęcanie do włączania się w inicjatywy lokalne, ukazanie lokalnych autorytetów oraz wykreowanie postaci godnych naśladowania.

W konkursie wzięło udział 611 szkół z całej Polski Konkurs polegał na wykonaniu samodzielnej pracy na temat pracy samorządu. W tym roku temat brzmiał " Samorządowiec z pasją". Dwoje uczniów kl I c I LO w Rykach: Paweł Mierzwiński i Paulina Góraj, przygotowało wywiad ze Starostą Ryckim Stanisławem Jagiełło. Opracowany materiał wraz ze zdjęciami wysłano do Warszawy. Jury oceniło prace bardzo wysoko przyznając jej II miejsce. W ramach nagrody 32 osobowa klasa Pauliny i Pawła wraz z opiekunami pojedzie na tydzień do Zakopanego. 40% kosztów pobyt w hotelu w centrum stolicy Tatr wraz z dodatkowymi atrakcjami pokryje Fundacja.

Powrót