Tutaj jesteś Aktualności Uczeń z I LO w Rykach zakwalifikował...

Aktualności

15-03-2017

Uczeń z I LO w Rykach zakwalifikował się do II etapu  Ogólnopolskiego Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Zdjęcie Artykułu

Uczeń klasy I c z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach, Paweł Mierzwiński, został zakwalifikowany do II etapu (wojewódzkiego) ogólnopolskiego konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieramy wybory"

Organizatorem przedsięwzięcia jest  Państwowa Komisja Wyborcza wraz z Krajowym Biurem Wyborczym. Pierwszy etap konkursu odbył się 1 marca br. Udział w nim wzięło 4696 uczniów z 567 szkół z całego kraju. 

Zakres przedmiotowy Konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.). Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 273 uczniów z 16 województw, w tym 13 osób z terenu Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie wśród, których jest uczeń ryckiego liceum Paweł Mierzwiński.

Drugi etap konkursu polega na napisaniu eseju na jeden z tematów:
1) Zasada tajności głosowania — prawo czy obowiązek;
2) Polskie wybory od odzyskania niepodległości w 1918 r.;
3) E-voting — szansa i zagrożenie.
Na napisanie i dostarczenie prac do komisji uczniowie mają czas najpóźniej do 27 marca 2017 r.
Powrót