Tutaj jesteś Aktualności Dzień Otwarty w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Aktualności

13-04-2017

Dzień Otwarty w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Zdjęcie Artykułu

15 marca br. Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie otworzył szeroko drzwi dla wszystkich tych, którzy chcieli zobaczyć, wcale nie takie skromne, progi. ZSZ nr 2 w Dęblinie odwiedziło wielu gimnazjalistów, którzy mieli okazję obejrzeć pracownie szkolne oraz zapoznać się z zawodami, w których kształci szkoła.

Przewodnikami po szkolnym świecie byli nie, kto inny jak uczniowie. Trasa podróży prowadziła przez kolejne piętra i zakamarki. Kolejne przystanki uchylały coraz bardziej rąbka tajemnicy, ukazując wiele obliczy szkoły, w której ważna jest nie tylko nauka, ale i dobra zabawa. A skoro o zabawie mowa, jak co roku Dzień Otwarty był doskonałą okazją do popisów artystycznych w wykonaniu „szkolnych gwiazd”. W tym roku przygotowali oni układy taneczne, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz napisali piosenki, które następnie wykonali.

Nie z samej zabawy jednak życie szkolne się składa. I tak gimnazjaliści mieli w tym dniu okazję m.in. zawitać na „Fashion Day” gdzie obejrzeli pokaz kierunków kształcenia; do „Akademii kulinarnej” gdzie przygotowali słodkie małe co nieco; do „Laboratorium mydlarnianego” gdzie poznali tajniki samodzielnej produkcji mydła i soli do kąpieli, czy też na „Uniwersytet milionera” gdzie zdradziliśmy jak można się szybko wzbogacić. Poza tym uczniowie wytężali szare komórki zmagając się z grami przedmiotowymi, opracowanymi wspólnie przez uczniów i nauczycieli – „W 80 dni dookoła świata”, „Let’s get gaming” oraz „Droga do wolności”, jak również sprawdzali swoja kondycję fizyczną startując w „Gim-rzyskach sportowych”. Spragnieni wędrowcy mogli spróbować wyśmienitych drinków, przygotowywanych przez szkolnych barmanów oraz odpocząć podczas „Śniadania u Tiffany’ego”. Tradycyjnie już, na koniec uczniowie zostali zaproszeni na gorący posiłek, przygotowany przez uczniów technikum gastronomicznego.

Podsumowując, tegoroczny Dzień Otwarty był świetną okazją, żeby się rozejrzeć i lepiej poznać ZSZ nr 2 w Dęblinie. Gimnazjaliści mogli wziąć udział w różnego rodzaju atrakcjach oraz podpytać uczniów o kierunki kształcenia, życie szkolne czy też koła zainteresowań.

Dzień Otwarty w ZSZ nr 2 w Dęblinie

Powrót