Tutaj jesteś Aktualności XIV TARGI EDUKACYJNE W ZSO NR 2 W RYKACH

Aktualności

04-04-2017

XIV TARGI EDUKACYJNE W ZSO NR 2 W RYKACH

Zdjęcie Artykułu

21 marca reprezentacja Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie-Brzozowej wzięła udział w XIV Targach Edukacyjnych zorganizowanych w ZSO nr 2 w Rykach.

Trzon grupy uczestniczącej w kolejnej edycji targów stanowili przede wszystkim uczniowie klas I, którzy pod kierunkiem ppłk Dariusza Sprawki i podchorążych z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie przygotowali spektakularne pokazy.

Występy Brzozowiaków rozpoczęły się od pokazu spec grup dowodzonej przez Filipa Bolka, która wykonała efektowną prezentację posługiwania się bronią w walce wręcz. Specjalny kamuflaż wykonany na twarzach ćwiczących, sprawiał, że na pierwszy „rzut oka” budzili respekt, a ich nadzwyczajna sprawność nagrodzona została przez zebranych gromkimi brawami.

Drugim elementem pokazu był przemarsz rozśpiewanej grupy dowodzonej przez Jakuba Barszcza. Do dwukrotnego przemarszu przed licznie zgromadzoną publicznością przygrywał na akordeonie Wojciech Majek. Jednak największe emocje i zachwyt zebranych wzbudził pokaz sztuk walki zaprezentowany przez uczniów klasy II: Klaudię Wyczółkowska, Sylwię Cieślak, Jakuba Kameckiego i Daniela Banasiuka. Zakończył się on żartobliwym akcentem, kiedy „rannego” Jakuba opatrywały i ewakuowały z pola walki sanitariuszki: Weronika Bichta, Weronika Wójtowicz, Diana Pawlak i Aleksandra Latuszek.

Dopełnieniem prezentacji szkoły był pokaz filmu w którym utrwalone są różne rodzaje aktywności uczniów „od Kickiego”. Zaproszenie na Wielkie Manewry Gimnazjalistów organizowane w Sobieszynie-Brzozowej 21 i 22 kwietnia spotkało się ze sporym odzewem ze strony licznie zgromadzonych uczniów ZSO nr 2 w Rykach, którzy w przerwie prezentacji podkreślali, że bardzo podoba im się oferta edukacyjna szkoły i propozycje zajęć dodatkowych.

W przygotowaniu pokazu uczniów udział wzięli, obecni na XIV Targach Edukacyjnych: st. kpr. pchor. Marcin Cydejko, st. kpr. pchor. Paweł Sadowski oraz st. szer. pchor. Dariusz Bąkała.

                                                                                                                                                                                                 Wojciech Niedziółka   


Źródło: http://sobieszynbrzozowa.pl/xiv-targi-edukacyjne-w-zso-nr-2-w-rykach/


Powrót