Tutaj jesteś Aktualności Szkolne Koło Historyczne donosi …

Aktualności

28-03-2017

Szkolne Koło Historyczne donosi …

Zdjęcie Artykułu

20 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie brali udział w wycieczce integracyjno-przedmiotowa do Muzeum Powstania Warszawskiego. Została ona zorganizowana przez działające przy ZSZ nr 2 w Dęblinie koło historyczne, nad którym opiekę sprawuje Joanna Pardo. Udział w wyjeździe wzięli uczniowie z klas: II a, II TG, I TH/TG oraz I TE/TO.

Oto jak uczniowie wspominają wycieczkę.

Z Dęblina wyjechaliśmy o 8 rano, droga minęła nam szybko i zanim zauważyliśmy, byliśmy już w stolicy. Muzeum wywarło na nas ogromne wrażenie. Jego bijące serce i odgłosy bombardowania tworzyły wyjątkową atmosferę. Obejrzeliśmy wspaniałe ekspozycje, mogliśmy dotknąć prawdziwej broni, przeszliśmy przez kanały, obejrzeliśmy film „Miasto ruin” w technice 3D oraz mnóstwo innych ciekawych rzeczy związanych z powstaniem.

Ciekawostki opowiadane przez przewodnika pozwoliły nam zapamiętać wiele ważnych nazwisk, dat i faktów, które sprawiły, że w naszej pamięci muzeum to stanie się wyjątkowym miejscem.
Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć części rozrywkowej. Z muzeum udaliśmy się do Złotych Tarasów, gdzie był czas na posiłek i film w Multikinie. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Szkolne Koło Historyczne donosi …

Powrót