Tutaj jesteś Aktualności SŁODKI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY,...

Aktualności

28-03-2017

SŁODKI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, czyli święto piekarza i cukiernika

Zdjęcie Artykułu

Corocznie 15 marca swoje święto obchodzą zawodowi cukiernicy i piekarze. Dzięki ich ciężkiej pracy rano na sklepowych półkach dostępny jest szeroki wybór wypieków – bułek, chlebów i smacznych ciast.

Jednak, na co dzień każdy z nas jest domowym cukiernikiem i piekarzem, dlatego ten dzień jest również świętem tych, którzy lubią, gdy w ich domach czuć zapach pieczonego ciasta lub chleba.  Pomysł na obchody dnia cukiernika postanowiła wykorzystać klasa I TH/TG z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Ponieważ 15 marca w szkole miał miejsce dzień otwarty, uczniowie postanowili „przenieść” święto na 21 marca, by w słodkim i kolorowym klimacie powitać długo wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę.

Tego dnia od samego rana nie mogło zabraknąć pysznych ciast przygotowanych przez uczniów.  Wśród słodkości znalazły się: babeczki z nadzieniami, muffinki, serniki, szarlotki, brownie, przeróżne ciasta z kremami, kruche ciasteczka i inne słodkości.

Uczniowie przygotowali także cytrusowe wody mineralne i pyszny owocowy poncz.

Społeczność uczniowska składa  szczególne podziękowania: Teresie Flont i Hannie Prokockiej za cierpliwość i pomoc w przygotowywaniu ciast, dekoracji i organizacji tego dnia.SŁODKI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, czyli święto piekarza i cukiernika

Powrót