Tutaj jesteś Aktualności II Powiatowa Olimpiada Czytelnicza...

Aktualności

04-04-2017

II Powiatowa Olimpiada Czytelnicza „LEKTURY ? OK !” już za nami.

Zdjęcie Artykułu

I etap Olimpiady odbył się 02.03.2017r. w formie eliminacji szkolnych poprzez rozwiązanie testu on-line przygotowanego przez organizatora, czyli w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rykach. Do testu przystąpiło 79 uczniów klas III gimnazjum z 10 szkół powiatu ryckiego. Etap powiatowy odbył się 30.03.2017r. w siedzibie ZSO nr 1 w Rykach.

Do etapu powiatowego przystąpiło 35 uczniów z 7 szkół powiatu ryckiego, którzy zostali wyłonieni w etapie pisemnym: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Rykach, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Rykach, Gimnazjum nr 1 w Dęblinie, Gimnazjum w Sobieszynie, Gimnazjum w Kłoczewie, Gimnazjum w Czernicu, Gimnazjum w Goździe. 
W etapie ustnym uczniowie doszli do 23 rundy pytań wykazując ogromną wiedzę z zakresu znajomości 11 lektur szkolnych.

Tytuł Laureata, dyplomy, podziękowania oraz nagrody książkowe otrzymały osoby, które udzieliły najwięcej poprawnych odpowiedzi:

 I miejsce – Natalia Jankowska, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Rykach

II miejsce – Jan Pawłasek, Gimnazjum nr 1 w Dęblinie,

III miejsce – Jakub Piątek, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Rykach

Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania.

Olimpiada została wyróżniona Patronatem Starosty Ryckiego, uzyskała również Honorowy Patronat Burmistrza Ryk oraz Honorowy Patronat Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach. Starosta Rycki Stanisław Jagiełło, Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Wojciech Niedziółka przekazali dla zwycięzców nagrody książkowe.

Inicjatorem przedsięwzięcia była Anna Żaczek nauczyciel bibliotekarza ZSO nr 1 w Rykach,  organizatorkami nauczycielki ZSO nr 1 w Rykach: Ewa Stonio, Katarzyna Flis, Ewa Piątek, Elżbieta Cieślak oraz Anna Żaczek.

Powrót