Tutaj jesteś Aktualności Potyczki kulinarne

Aktualności

12-04-2017

Potyczki kulinarne

Zdjęcie Artykułu

22 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie z klasy IITG Ewelina Brzezińska, Sylwia Orzoł i Damian Kazimierak pod opieką Teresy Flont wzięli udział w IV Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym "Lubelskie Inspiracje w Kuchni Polskiej". Odbył się on w Zespole Szkół nr 1 w Puławach, a młodzi kucharze zmierzyli się z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej w nowoczesnym wykonaniu. Ich potrawy oceniało jury złożone z szefów renomowanych restaurcji.

Zadaniem uczniów było wykonanie zakąski, której obowiązkowym składnikiem były jabłka oraz kapusta kiszona (jako główny element dania zasadniczego). Drużyna dęblińskiej szkoły wykonała śledzie z owocami w koszyczku z jabłka oraz kluseczki z kapusty w sosie grzybowym. Aby danie konkursowe wyszło idealnie, niezbędne były liczne próby i staranne przygotowania, podczas których radą i wskazówkami służyła Elżbieta Pataj.

W tym roku jury konkursowe miało niełatwe zadanie z wyłonieniem zwycięzców. Wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom, a walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Ocenie podlegała technika pracy młodzieży, dobór produktów, sposób serwowania, temperatura dania, higiena i czystość pracy oraz nowoczesne inspiracje w kuchni polskiej. To dopiero początek ich drogi, ale poprzeczka stawiana przez jury wciąż jest ustawiona bardzo wysoko. Niestety uczniom z ZSZ nr 2 w Dęblinie nie udało się znaleźć na podium – potrawa została jednak dostrzeżona przez jury i zdobyła wyróżnienie.

Potyczki kulinarne

Powrót