Tutaj jesteś Aktualności Dzień Otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Aktualności

26-04-2017

Dzień Otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Zdjęcie Artykułu

24 kwietnia br. po raz kolejny Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie otworzył podwoje dla wszystkich, którzy chcieli poznać szkołę. Szczególnie dla uczniów klas trzecich gimnazjów, wśród których znaleźli się uczniowie gimnazjum w Stężycy, Michowie, Bobrownikach, Okrzei, Leopoldowie, Nowodworze, Sobolewie, Życzynie, Zajezierzu, Pionkach , ZSO nr 1 i ZSO nr 2 w Rykach oraz Dęblinie (Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 5, Zespół Szkół nr 3).

Goście mieli możliwość zapoznania się ofertą edukacyjną szkoły, ale także zwiedzenia budynku szkolnych warsztatów, internatu i zajrzenia do sal lekcyjnych i innych zakamarków. Słowem, poznali szkołę ,,od kuchni”. Obejrzeli okolicznościowe wystawy i ekspozycje prezentujące poszczególne kierunki kształcenia.

Uczestnicy spotkania wzięli udział w pokazie sterowania stycznikowo- przekaźnikowego i  cięcia termicznego. Mieli możliwość zajrzenia do wnętrza samolotów – wilgi i iskry.  Na zebranych
w murach szkoły czekały liczne atrakcje. Odwiedzający mogli przekonać się co jest bardziej twarde, oglądając pokaz nowoczesnego sprzętu do pomiarów twardości, uczestniczyć w zajęciach modelarskich, decoupage’u, spróbować swoich sił w turnieju gier komputerowych czy złożyć samodzielnie komputer.  Dużą popularnością cieszył się turniej gier komputerowych, który zgromadził liczną rzeszę miłośników tego ,,sportu”.  Atrakcyjny okazał się dzień języków obcych, a w ramach niego, m.in. konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, czy piosenki obcojęzycznej . Podobał się konkurs karaoke ,, Mamy talenty”, w którym swoje zdolności wokalne zaprezentowali uczniowie ZSZ nr 1 w Dęblinie , ale i młodzież gimnazjalna mogła pochwalić się wykonaniem piosenek w języku angielskim, niemieckim,  francuskim czy rosyjskim . Młodzi ludzie mogli wziąć udział w zawodach strażackich na wesoło , pokazie ratownictwa medycznego czy w sali kreatywności spróbować swych sił wymawiając polskie łamańce językowe lub pobawić się w kalambury czy ,,głuchy telefon”.  

Po zakamarkach szkoły, internatu i warsztatów oprowadzali gości gospodarze – uczniowie, którzy najlepiej znają szkolne tajemnice i najwięcej mogą o nich powiedzieć. Chętnie opowiadali gościom o tym, co dzieje się w szkole na co dzień.  Imprezę poprowadziła Urszula Pacholska. Koordynatorem Dnia Otwartego Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie był Artur Misiak.Dzień Otwarty w ZSZ nr 1 w Dęblinie

Powrót